~~Dilovası Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Ramazan Sohbetleri”nde konuşan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, “Asr-ı Saadet bizim enerji kaynağımızdır” dedi.
Dilovası Belediyesi Kültür Müdürlüğü taraflıdan organize edilen "Ramazan Sohbetleri" programı çerçevesinde Dilovası'na gelen ünlü yazar İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, "Asr-ı Saadet" adlı konferansı ile Dilovalılarla buluştu.
ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI
Tavşancıl sahilinde düzenlenen ramazan sohbetleri programına Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, AK Parti İl Yöneticisi Fazıl Korkmaz, SKM Başkanı İhsan Şanlı, Belediye meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut ve Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca'nın yanısıra çok sayıda vatandaş katıldı.
GÖNÜL RUHUMUZU DİNGİNLEŞTİRELİM
Program öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Onbir ayın sultanı ramazan ayı içerisinde oruçlarımızı tutarak gönül ruhumuzu temizleyerek güzel bir ramazan ayı yaşamaktayız. Ramazan'da gönül ruhumuzu biraz daha dingleştirmesi maksadıyla değerli hocamız Ömer Döngeloğlu’nu Dilovamıza davet ettik. Hocamız değerli anlatımları ile bizleri Asr-ı Saadet dönemine götürecek ve bizleri bir kez daha büyük ve önemli düşüncelere daldıracağına gönül rumuza dokunacağına inanıyorum. Onun anlatımları ile bizler bambaşka bir dünyaya gider ve oradan aldığımız örnekleri kendi hayatımızda uygulamak için birlikte çalışmanın gayretine gireriz. Şimdiden hocamıza değerli anlatımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Siz değerli hemşerileriminde şimdiden mübarek Kadir gecesini ve ardından da Ramazan bayramını tebrik ediyor. Mutlu, sağlıklı bayramlar diliyorum."dedi.
ASR-I SAADET ENERJİ KAYNAĞIMIZ
Tavşancıl sahilde düzenlenen ve yüzlerce vatandaşın katıldığı programda konuşan Döngeloğlu, ayet ve hadislerle süslediği sohbetinde Hz. Muhammed'i (s.a.v.) ve o dönemi anlattı. Etkileyici anlatımı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan Ömer Döngeloğlu, "Asr-ı saadet bizim enerji kaynağımızdır. Dini daha çok öğrendikçe daha çok yaşamamız gerekiyor. Peygamberimizin hayatından örnek almalıyız" dedi.
PEYGAMBER SEVGİSİ HERKESİ BİRLEŞTİRDİ
Hz. Muhammed (s.a.v.) ve sahabeden hatıralar paylaşan Döngeloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "O, bir güzel insandı. Acıyı, çileyi, yokluğu görmüş. Efendimiz yürüyen Kur'an'dı. O, ahlaklı, emin, güvenilir, adil bir peygamberdi. O'nun insanlık yönü bir başkaydı. O'nun alile yapısı çok güzeldi. Bugün uyuşturucu, israf, boşanmalar başını almış gidiyor. Erkeğin kadında kadının da erkekte hakkı vardır. Birbirimize saygı duymamız gerekiyor. İsrafın ise nasıl bir ateş olduğunu hiç düşünmüyoruz." dedi.
BAŞKAN TOLTAR'DAN TEŞEKKÜR
Yaklaşık 90 dakika süren programda gözlerden yaş, dillerden dua ve salât-u selam döküldü. Programın sonunda Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Ömer Döngeloğlu'na teşekkür ederek çiçek ve hediye verdi.