Dilovası’nda Ağız ve Diş Sağlığı Seminerine ilgi büyük oldu

29 Kasım 2015, Pazar - 14:10

Dilovası Belediyesi tarafından, ilçe halkına yönelik farklı sağlık konularında düzenlenen eğitim ve bilinçlendirme seminerleri devam ediyor.  Dilovası Belediyesi ve Dilovası DESADENT Diş Polikliniğinin işbirliğiyle Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen ve çok sayıda ilçe sakinin de takip ettiği proğramı  Diş Hekimi Selçuk Arslan ve M.Sedanur Yaşar birlikte sundular.

Ağız ve Diş Sağlığı uzmanları olan Diş Hekimi Selçuk Arslan ve M.Sedanur Yaşar, mikropların ilk giriş kapısı olan ağız ve diş sağlığının çok önemli olduğuna değinerek “Ağız, sindirim sisteminin başlangıcıdır. Bütün besinler ağız yoluyla alınır. Alınan besinler ağızda bulunan dişler yardımıyla sindirime hazırlanır. Bu nedenle dış ortamla ilişkili olan ağız ve dişlerimizin sağlıklı olması oldukça önemlidir. Ağız ve dişlerin sağlığı için öncelikle bu bölgelerin temizliğine önem vermeliyiz. Ağzımızın sağlığı için aşırı sıcak gıdalara dikkat ederek ağız içi dokuların yanmasını önlemeliyiz. Yine yemeklerden sonra ağız içi suyla yıkanarak buralardaki kokuşmaya neden olan besin artıkları temizlenmelidir. Ağız içinde yaralar oluştuğu zaman hekime gösterilerek, tedavi ettirilmelidir. Aynı şekilde dişlerin sağlığı için düzenli olarak dişler, fırçalanarak temizlenmelidir. Besin artıklarını diş aralarında kalarak çürümeye neden olması önemlidir. Ağız kokularının ve bir çok rahatsızlığın diş çürüklerinden kaynaklandığı unutulmayarak, temizliğe önem verilmelidir. Ağız ve dişlerin sağlıklı olması hoş bir görünüm vererek kişinin konuşma, gülme gibi durumlarda rahat hareket etmesine yardımcı olur. Diş çürüğünden dolayı ağzı kokan kişinin çevresini rahatsız etmesi sıkıntılı durum oluşturur. Kısaca ağız sağlığı, diş sağlığı ile yakından ilgilidir” bilgisini aktardı.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, sağlık ve bilgilendirme seminerleriyle daha bilinçli bir  sağlıklı yaşamın  gerekleri bilgi olarak sunulmaktadır. sağlık konusunda halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve bilinçlendirmesi için bu türlü seminerlerin önemli olduğuna inanıyorum.  Ağız ve diş sağlığı önemle üzerinde durulacak bir konudur. Dilovası DESADENT Ağız ve Diş Polikiliniği hekimlerinden Dr. Selçuk Arslan ve M.Sedanur Yaşar’ın vereceği bilgiler bizler için çok yol gösterici olacaktır. Kendilerine teşekkür ederim " dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki