Dilovası’nda 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Dilovası’nda 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 2016, Perşembe - 16:10

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı’nın 97’inci yıldönümü, Dilovası’nda  düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Dilovası düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Belediye önündeki anıta çelenklerin konulmasıyla başladı. Kutlamalar daha sonra Şehit Nihat Karataş Stadyumunda devam etti.

Kutlamalara Kaymakam Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar,  Garnizon Komutanı Deniz Barış Keser, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, İlçe Milli eğitim Müdürü Murat Balay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Babaoğlu, siyasi partilerin ilçe başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar,  daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler hazır bulundu.

Törende gençlik haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren kompozisyon, şiirlerin okunulması ve değişik spor dallarında dereceye girerek başarı sağlayan öğrencilere ödül töreni ile devam etti. Kaymakam Hulusi Şahin ve Belediye Başkanı Ali Toltar Çim Hokeyi öğrencileri ve İzci Öğrenci gruplarıyla ayrı ilgilenerek başarılar diledi.  Halk oyunları gösterileri ve törene katılan tüm öğrencilerin ve protokolün katılımı ile Atatürk’ü Anma ve Gençlik Yürüyüşü yaklaşık 1 km güzergâh boyunca ellerinde Türk Bayrakları ve okul flamalarıyla coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Törende ayrıca ilçedeki değişik branşlarda spora ve sporcuya verdikleri maddi ve manevi desteklerden dolayı başta Belediye Başkanı Ali Toltar üzere bir çok kurum ve kuruluş temsilcisine Kaymakam Hulusi Şahin tarafından teşekkür belgeleri verildi.

Tören sonunda, Halk Eğitim Merkezi tarafından Belediye Kültür Merkezinde açılan Halk Eğitim Sergisi açılarak kursiyerlerin yaptıkları el sanatları incelendi. Kursiyerlere yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı da teşekkür edildi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki