Dilovası Kültür Merkezinde Sona Doğru

Dilovası Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yapımı devam eden Dilovası Kültür Merkezi kaba inşaatında sona geldi.
28 Nisan 2014, Pazartesi - 17:37

BEŞİNCİ KATININ YAPIMINA BAŞLANDI

Dilovası Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yapımı devam eden Dilovası Kültür Merkezi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Kısa süre önce temeli atılan kültür merkezi beşinci katının yapımına başlandı.

 

6 BİN METREKARELİK PROJE

3 bin 500 metrekarelik alanda yapımı devam eden Kocaeli'nin en büyük kültür merkezlerinden biri olacak olan Dilovası Kültür Merkezi, Dilovası'na modern bir yapı kazandırılmış olacak. Yapımı hızla devam eden Kültür Merkezi toplam 5 kat ve 6 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Dilovası Belediye hizmet binası arkasındaki 3 bin 500 metrekarelik alanda gerçekleşen çalışma ile şehre modern bir yapı kazandırılacak.

 

272 KİŞİLİK KONFERANS SALONU

Toplam 6 bin metrekarelik projenin yapımı hızla devam ediyor. Kültür Merkezi içerisinde 272 kişilik konferans ve gösteri salonu, düğün salonu, fuaye alanı, sergi salonları, kütüphane, derslikler, kahve evi ve otopark yapılacak. Kültür Merkezi'ne belediye binasından bir açık bir de kapalı geçiş köprüsü yapılacak.

 

DİLOVASI'NIN GELECEĞİNE IŞIK TUTACAK

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Dilovası'nın geleceğine ışık tutacaktır. Dilovası'nın çocuklarının yarınlarına umutla bakmasını sağlayacak Kültür Merkezinde tiyatro, sergi, konferans, gibi etkinlikler gençlerimizin ufkunu açacaktır. Ayrıca kültür merkezimizin içerisinde yer alacak olan kütüphane ve bilgievi'de çocuklarımızın eğitimine önemli destek olacağız" dedi. Başkan Toltar,”Kocaeli'nin en büyük kültür merkezlerinden biri olacak olan kültür merkezimizin yapımında bizlere önemli destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki