Dilovası kardeşine ağlıyor

01 Ağustos 2014, Cuma - 11:50

 

 

Dilovası Belediyesi 2012 yılında kardeş şehir ilan ettiği Gazze'nin Hanyunus Belediyesi ve orada yaşayan Müslümanlar için endişeleniyor.

 

TERÖRİST İSRAİL

Dilovası Belediyesi, İsrail'in yaklaşık 1 aydır bombaladığı ve çoluk çocuk demeden katliam yaptığı Gazze için dua ediyor. Gazze'de yaşanan katliamın bir an önce son bulmasını isteyen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Gazze'de katliam yapılıyor ancak dünya ülkeleri buna seyirci kalıyor. Bugün itibariyle Filistin toprakların da hepsi sivil olan, çoğu çocuk ve kadın olan yaklaşık 1000 civarında şehidimiz var. Terörist İsrail Devleti artık bu katliama son vermelidir. Dünya seyirci kalmamalıdır."dedi.

 

KARDEŞLERİMİZE AĞLIYORUZ

Başkan Toltar "Belediyemiz 2012 yılında yapılan protokol ile Gazze Hanyunus Belediyesi ile kardeş şehir oldu. Bizim için kardeşlik çok önemlidir. Kardeşlerimizin hergün yaşadığı acı ve gözyaşını bizler de burada yaşamaktayız. Bizler kardeşlerimizin tekrar huzurlu günlerine dönmeleri için dua ediyoruz. Değerli meslektaşım Gazze Hanyunus Belediyesi  Başkanı Dr. Muhammet Al Farrah'ın her zaman yanında olduğumuzu bilmesini isteriz.

 

İSRAİL MALLARINA BOYKOT'A DEVAM

Biz bundan öncede bundan sonra da Filistin'in, Gazze'nin ve Hanyunus İlçesinin yanında olacağız. Bir kez daha bilinsin ki kadın, çocuk demeden mazlumların kanını döken terörist İsrail Devleti ve onun tarafında yer alan kim olursa olsun onları lanetliyor ve belediyemiz tarafından başlattığımız İsrail Mallarını boykot çağrımızı yineliyoruz."dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki