Dilovası İYC’den engelliler meclisine ziyaret

14 Aralık 2014, Pazar - 13:08

Dilovası İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Cemil Memiş ve yönetimi önceki gün Dilovası Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Salih Özer ve yönetimini ziyaret ettiler.

İlim Yayma Cemiyeti Dilovası Şubesi Başkanı Cemil Memiş ve yönetimi önceki gün Diliskelesi’nde bulunan Engelliler Koordinasyon Merkezi’ne giderek Dilovası Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Salih Özer ve yönetimini ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

 

DUYARLILIK OLUŞMAYA BAŞLADI

Ziyarette konuşan İYC Dilovası Şube Başkanı Cemil Memiş, “İYC olarak toplumun sorun ve problemlerine duyarlı olmak için çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimizin sorunlarını konuşmak ve çözüme destek olmak için buradayız. Engelli kardeşlerimiz için son yıllarda ciddi düzenlemeler yapıldı. Hem toplumumuzda hem de devletin ve kamunun tüm kesimlerinde ciddi duyarlılıklar oluşmaya başladı.  Henüz istenilen düzeyde olmasa da çalışmalar sevindirici düzeydedir.

 

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ
İlim Yayma Cemiyeti bu konuda toplumda daha fazla farkındalık oluşması için çalışmalar yapacaktır. Engellilerin oluşturduğu STK’larla sürekli işbirliği içinde olacak. Kent Konseyi Engelliler Meclisi çalışma yapsa da engelli kardeşlerimizin seslerini duyurabileceği daha çok sivil toplum kuruluşu oluşmalıdır. Dilovası’nda 600’ün üzerinde engelli kardeşimiz var. Anlayacağımız engelliler sorunu ilçemizde aileleriyle birlikte 3000’e yakın insanı ilgilendirmektedir. Buda daha çok örgütlülük demektir. Örgütlendikçe bilinçlenmek ve bilinçlendirmek daha kolay olacaktır. Onun için başka dernekler çatısı altında da faaliyetler sürdürülebilir. Bu konuda sizlerde öncülük edebilirsiniz. İYC Dilovası Şubesi olarak her türlü katkı ve desteğe hazırız.” dedi.   


İŞSİZLİK ÖNCELİKLİ SORUNUMUZ

Dilovası Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Salih Özer’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilçede bulunan diğer STK’larında aynı duyarlılığı göstermelerini ve kendilerini ziyaret ederek yalnız bırakmadıklarını göstermelerini istedi. Özer, işsizliğin öncelikli sorunları olduklarını, bununla birlikte engelli ailelerin psikolojik olarak sürekli sıkıntı yaşadıklarını onun için diğer STK ve yerel yönetimlerden daha çok destek görmek istediklerini belirtti. Özer ayrıca sosyal ve kültürel çalışmaların artırılmasını istedi. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki