Dilovası Belediyesi Yaz Spor Okulları Başladı

Dilovası Belediyesi Yaz Spor Okulları Başladı
19 Temmuz 2016, Salı - 13:24

Dilovası Belediyesi organizasyonuyla  düzenlenen yaz spor okulları 16 Temmuz itibariyle başladı. 2016 Yaz Spor Okulları 14 ayrı branşta 20  hoca nezaretinde 800 çocuğa hizmet verecek.

Dilovası Belediyesi, Gençlik Hizmeleri Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve  İlim Yayma Cemiyeti İşbirliği ile  futbol, basketbol, voleybol, hentbal, atletizm, çim kokeye, badminton, boks, kick box, wushu, masa tenisi, korfbol, güreş, karete ve resim olmak üzere 14 Branşda 6 Tesiste, 20 antrenör nezaretinde yapılacak.

Dilovası Belediyesi tarafından düzenlenen yaz okulunun amacı, öncelikle yaz tatiline giren çocuklarımızın sosyal çevre edinmelerini sağlamak, sokak kültüründen uzaklaştırmak, sağlıklı, bilinçli ve topluma yararlı bireyler olmasına katkı sunmaktır.

Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Polat malzeme dağıtım töreninde yaptığı konuşmada “Dilovası Belediyesi olarak yaz spor okullarının açılışlarını her yıl olduğu gibi bu yılda gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Dilovası'ndaki çocuklarımızın, yavrularımızın hem zamanlarını iyi geçirmesi hem sağlıklı nesillerin yetişmesi hem de spor adına başarılara imza atmaları için yaz spor okullarını destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.

Dilovası Belediyesi olarak bu yıl 14 ayrı branşta yaklaşık 20 Hoca eşliğinde 800 çocuğumuzun başvurusunu aldık. Yaz spor okulları kapsamında imkanlarımızı seferber ederek; çocuklarımızın bütün spor malzemelerini ve kıyafetini hediye ettik.

Ayrıca Dilovası Belediyesi yaz spor okullarından faydalanmak isteyen, spora ilgi duyan sporla alakalı olan herkesi yaz spor okulumuza katılmaları için de buradan davet ediyoruz.

Amacımız ve gayemiz her alanda olduğu gibi spor alanında da farklı bir Dilovası meydana getirmek, spora duyulan ilgi ve alakayı artırmaktır.

Bu vesile ile Yaz Spor Okullarına katılan çocuklarımıza, hocalarımıza ve bu organizasyon içerisinde yer alan herkese teşekkür ediyorum, başarılı sonuçlar elde edeceğimize tüm kalbimle inanıyor; yaz spor okullarının hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

Aynı zamanda bu eğitime yıl boyunca süreklilik kazandırarak alt yapısına sporcu kazandırmayı ve gelecekte sağlam temeller üzerine oturtmayı hedefliyoruz. hocalarımız yaptıkları öz verili çalışmalarla bunu başarmak için gece gündüz çalışmaktadırlar. Spor yapacak çocuklarımıza hem malzeme hem de verilecek kurslar ücretiz olacaktır. Buradan tüm arkadaşlarıma çabalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İl Spor Merkezleri Bünyesinde Dilovası Yaz spor okulları açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Açılışa büyük bir ilgi gösterildi

15 BRANŞTA EĞİTİM VERECEK

Spor okulları 1000 sporcuyla 15 branşta 28 Antrenör nezaretinde çalışmalara start verdi.  Dilovası Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlim yayma cemiyetinin spor okullarına büyük destek verdi. Dilovası Yaz Spor Okulları'nın açılışı önceki gün yapılan açılış töreni ile start aldı. Yaz Spor Okulları açılışına sporcular kadar velilerde büyük bir ilgi gösterdiler. Protokol da tam kadro açılışta hazır bulundu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki