Dilovası Batı Kavşağından ilçe merkezine giriş çıkış yapılacak

24 Şubat 2016, Çarşamba - 15:52

Dilovası’nın ilçe merkezine Gebze yönünden  giriş ve çıkışlarının daha düzenli hale getirilmesi ve sanayi kuruluşlarının verdiği trafik sıkışıklığına son vermek için Batı Kavşağı üzerinden yeni bir düzenlemeyle ilçeye giriş ve çıkış verilmesi için çalışmalara başlanacak.

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, yapılacak yeni bir düzenlemeyle birlikte Gebze istikametinden gelen araçların OSB içerisinden dolanarak kente girmesinden dolayı yolun uzaması ve  OSB içerisinde yaşanan trafik işkencesinden dolayı sürekli sıkıntı yaşandığını aktararak artık bu çileye son verilecektir” dedi.

Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı açıklamada  “Batı Kavşağı yapımı yaklaşık 20 yıl önce başlanmış ancak bir türlü bitirilememişti. Bu geçen 20 yıllık süre içerisinde çok sayıda vatandaşımız burada yaşanan trafik kazaları sonrası hayatını kaybetmişti. Ancak geçtiğimiz dönem Büyükşehir Belediyemiz, Dilovası Belediyesi ve Sanayicinin ortak girişimi ile kısa sürede halkımızın hizmetine girmesi bizleri ve Dilovası halkını oldukça mutlu etmişti. Ancak projenin bitmesi sonrası büyük bir eksiğin ortaya çıktığını gördük. Projede İstanbul istikametinden gelen araçların kentimize girmesi konusunda çok ciddi sorun oluştu. Vatandaşlarımızın ciddi sorunlar yaşaması üzerine yaptığımız girişimler geçtiğimiz yıl başlayan Eynerce Kavşağı ile birlikte projenin çözümü için gerekli görüşmeler sonucunda  çalışmalar neticelendirilmiştir. Geçtiğimiz hafta yaptığımız görüşmeler sonrası da projesi onaylanan ve ihalesi yapılan Batı Kavşağı’nın uygulama projeleri de bitti. İnşallah kısa sürede kazma vurulacak ve halkımız OSB içerisinden kente girmek yerine yapılacak yeni düzenleme ile Gebze istikametinden gelen araçlarımız direk kent merkezine giriş yapabilecekler. Artık Karayolları’nın kazmayı vurması an meselesi hep birlikte bekliyoruz.”dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki