Dilovalılar Işık'a dosya sundu!

Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş ve yönetimi önceki gün AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Fikri Işık'ı Kocaeli il Teşkilatında ziyaret ederek Dilovası'nın eğitim sorunu hakkında dosya verdiler.
03 Ekim 2013, Perşembe - 17:20

 

Dilovası Dernekler Federasyonu okulların açılması ile Dilovası'nda yaşanan eğitim sorunlarını dosya haline getirdi. Sorunlar ve çözüm önerilerinin hazırlandığı “Dilovasında Eğitim  Sorunları ve Çözüm Tespitleri” dosyasını AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Fikri Işık'a sundu.

İLÇEMİZİN ÖNCELİKLİ SORUNU EĞİTİMDİR

Ziyarette konuşan Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş, Dilovası İlçesi'nin öncelikli sorununun eğitim olduğunu belirterek Dilovası'nın "Zorunlu hizmet" yani şark hizmeti kapsamında olduğunu,  dolayısıyla şark hizmeti yapmak üzere İlçemize atanan öğretmenlerin 5 yıllık şark hizmet süresini tamamlamadan yada asaletini aldıktan sonra verimli zamanında başka bir İlçeye gitmek için atama yollarına başvurması, Dilovası'nda   sürekli olarak sorunlar oluşturduğunu söyleyerek "İlçemizde mevcut 292 kadrolu Öğretmenden 194’ü (0 ile 5 yıllık) şark hizmeti kapsamında, 13 Öğretmen Okul Müdürlüğü, 1 Öğretmen Başmüdür Yardımcısı, 14 Öğretmen Müdür Yardımcısı   ve 70 Öğretmenin ise 8 ile 37 hizmet yılı arasında bulunan öğretmenlerden oluşmaktadır.

IŞIK'TAN DESTEK İSTEDİLER

Eğitim öğretim yılı içerisinde bazen iki veya üç öğretmen değişikliğine maruz kalan öğrencilerin, öğretmene alışma süresi aynı zamanda da öğrencinin kayıp süresi olarak baz alındığında, başka ilçe veya okullara nazaran eğitim kalitesinin de düşmesine etken olmaktadır. Bu gerçeğin kapsamlı bir şekilde ele alınması için Milli Eğitim Bakanlığından ve özellikle TBMM Eğitim Komisyon Başkanı olması nedeniyle milletvekilimiz Fikri Işık'tan özel çaba göstermesini istiyoruz."dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZ İLÇEMİZDE OTURSUN

Ayrıca, öğretmen atamaları konusunda Dilovası ilçesine pozitif ayrımcılık yapılması talebinde bulunan Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Güneş, ilçemizin şark hizmeti kapsamından  çıkarılarak her öğretmenin özellikle tercih ettiği bir Dilovası olması için tüm vatandaşlarımız ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte yılmadan çalışacağımızın bilinmesini istiyoruz. Çözüm odaklı çalışmaya gayret gösteriyoruz. Öğretmenlerimiz ve Memurlarımızın da ilçemizde ikamet edebilmelerini sağlamak için gerekli çalışmalarında yapılmasını istiyoruz.

ÇÖZÜMLERİNİ SUNDURLAR

İlçemizde hizmet veren öğretmen ve memurların Dilovası hakkında ki düşünce ve algılarının ne olduğunu anlamaya çalışmak üzere anket formları düzenlenmesi, İlçemize atanan öğretmenlerden evli olan çiftlerin ikisinin de ilçemize tayini çıkarılması, askerlik hizmeti yapmayan öğretmenlerin ilçemize atamalarının yapılmaması, hizmet alımı yada personel tedarik edilerek okul temizliği ve güvenliğinin sağlanması, İlkokul binası olarak yapılan ancak Kaymakamlık binası olarak hizmet veren okulun eğitime kazandırılması 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki