Diliskelesi Mahallesine 4000 Fidan Dikildi

22 Aralık 2014, Pazartesi - 20:56

 

Dilovası Belediyesi ve ÇEVKOR işbirliği ile Diliskelesi Mahallesinde bulunan Ağaçlandırma sahasına 4000 fidan dikildi.

Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ve ÇEVKOR, Diliskelesi Mahallesinde bulunan Ağaçlandırma sahasında ağaçlandırama çalışması yaptı. Ağaçlandırma programına Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Ak Parti Dilovası İlçe Osman Akbulut ve yönetimi, ÇEVKOR-Çevre Koruma Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe, Belediye Meclis Üyeleri ve Dilovalı vatandaşlar katıldı.

"HER BAHARDA, YENİ BİR ORMAN YENİ BİR UMUT DEMEKTİR"

Ömrümüzün son anında bile olsa elimizdeki fidanı dikilmesi gerektiğini belirten Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin; "Bizlerde bu gün Diliskelesi Mahallesi Ağaçlandırma Sahası alanına fidanları İlçe halkımız ile bir bayram havasında toprakla buluşturuyoruz. Bugün diktiğimiz fidanlar, yıllar sonra ağaçlara dönüşecek. Bizler için bu dünyadan ayrılık vakti geldiğinde bizden bir parçanın bu dünyada hep yaşadığını bileceğiz. Belki de bu ağaçların altında torunlarımız, sevinç ve heyecanlarını paylaşacak. Her baharda, yeni bir orman yeni bir umut demektir” ifadelerini kullandı.

"YEŞİLE VE YEŞİLLİĞE ÖNEM VERİYORUZ"

Bugünde Aralık ayında hep birlikte ağaç dikmenin mutluluğu yaşadığını belirten Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar; "Bu ağaçlar inşallah yeşererek, büyüyerek ilçemize güzel yeşillik katarlar. Biz çalışmalarımızda da her zaman diyoruz yeşile ve yeşilliğe önem veriyoruz. Özellikle Dilovası gibi bir ilçemiz de yeşilin çok çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Çünkü malum bu ilçemiz çevre sorunları ile mücadele eden bir ilçemizdir. İnşallah burada diktiğimiz bu ağaçlar anı olarak kısa bir zamanda çevre ve hava kirliliği bakımından ve burada çıkan istenmeyen erozyonların kirlilikleri emilmesine yardımcı olacaktır. Burada vatandaşlarımıza ve canlılara zarar verilmemesi için elimizden geleni yapacağız. Bu çalışmayı başlatan ÇEVKOR üst düzey yetkililerine, mühendislerine, çalışanlarına ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki