Devletin zirvesi Dilovası'na geliyor

İzmit Körfez Köprüsü’nün ayakları tamamlandı ve deniz yüzeyinin üzerine çıkıldı. Şaft bağlantı kirişlerine başlanan projede ilk montajı devletin zirvesi yapacak. Devletin zirvesi 15 Mart Cumartesi günü sabah Dilovası'nda olacak
14 Mart 2014, Cuma - 11:15

 

Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan'ın Cumartesi günü sabah saat:10:00'da Dilovası'na geleceğinden dolayı AK Parti Dİlovası İlçe Teşkilatı harıl harıl çalışmaya başladı. Devletin zirvesini büyük bir çoşkuyla karşılamak isteyen AK Partililer Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan'ın geleceği Diliskelesi sahilini doldurarak Başbakan'a destek vermek istiyor. 

 

DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİNCİ KÖPRÜSÜ

Bittiğinde dünyanın 2. büyük köprüsü olacak olan İzmit Körfez Köprüsü için çok önemli bir adım daha atılıyor. İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek olan Gebze- Orhangazi-İzmir otoyolu projesinin en önemli geçiş noktası olan İzmit Körfez Köprüsü’nde, inşaatın oturtulacağı ayakların yapımı tamamlandı. Köprünün gözle görülür bir aşamaya geldiği noktada, denizin dibine 4 apartman büyüklüğünde ve 25´er bin ton ağırlığında yüzlerce keson yerleştirilerek, deniz yüzeyinin 2 metre üzerine çıkıldı.

 

15 MART'TA DİLOVASI'NA GELİYORLAR

İzmit Körfez Köprüsü’nde ilk montajı devletin zirvesi yapacak 15 Mart Cumartesi günü saat : 10:00'da Dilovası’nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek, köprünün ilk montajını birlikte yapacak. Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük yap-işlet-devret altyapı projesi olan köprünün toplam finansal büyüklüğü ise finans maliyetleriyle beraber yaklaşık 9,5 milyar dolar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki