Deprem Stantları İlgi Çekiyor

İzmit Belediyesi tarafından 17 Ağustos 1999 Depremi’nin 16’ıncı yıldönümünde farkındalık yaratmak amacıyla kentin 25 noktasına stant kurularak, depremden korunmanın yollarının anlatıldığı broşürler dağıtıldı.
07 Ağustos 2015, Cuma - 19:21

İzmit Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Depremi’nin 16’ıncı yıldönümünde farkındalık yaratmak amacıyla 7-17 Ağustos tarihleri arasında şehrin 25 noktasında eş zamanlı olarak stant kurdu. ‘Çök, kapan, tutun, depremde hayata tutun’ sloganıyla yapılan çalışmada stant görevlileri, vatandaşlara broşür dağıtarak deprem sırasında yapılması gerekenler ve dikkatli edilmesi gereken noktalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

RESİMLE DE ANLATILIYOR

Kaçınılmaz ve insanın engellemesinin imkansız olduğu ancak korunmanın mümkün olduğu doğal afetlerle ilgili dağıtılan broşürlerde yazılı anlatımın yanı sıra resimlerle de bilgilendirilen vatandaşlar, stant görevlileri tarafından ‘Deprem sırasında en iyi nasıl korunabiliriz?’ sorusuna da cevap buldu. 17 Ağustos depreminde ağır yaralar alan Kocaeliler’in doğal afetlerle ilgili diğer projelere olduğu gibi bu çalışmaya da ilgili hat safhada oldu.

 

25 STANT KURULDU

Saat 11:00’da start alacak etkinlikte bazı yerlere iki stant birden kuruldu. Stantların yerleri şöyleydi: SEKA Park 1. Etap, SEKA Park 2. Etap, Yürüyüş Yolu başlangıç noktası, Halkevi merdivenleri, Fethiye Caddesi çeşme yanı, BELSA Plaza önü, Cumhuriyet Parkı, Doğu Kışla Bağdat Caddesi önü, Üçyol, Yahya Kaptan Groos Groos Market, Arasta Park, Symbol AVM, N-CITY AVM, Real AVM, Carrefour AVM ve Outlet Center

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki