Deprem Şehitleri Dualarla Anıldı

17 Ağustos 2015, Pazartesi - 14:30

Körfez Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatını kaybedenler için anma etkinlikleri düzenledi.

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 16'ıncı yıldönümü nedeniyle Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen anma etkinliğinde, Deprem Anıtının önünde toplanan Körfez protokolü ve halkı, saygı duruşu ve istiklal marşı ile şehitleri andılar. Daha sonra ise, felakette yaşamlarını yitirenler Körfez Asri Mezarlığında düzenlenen mevlit programında dualarla anıldı.

Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın çelenk sunumuyla başlayan anma programına,  Kaymakam Can ve Belediye Başkanı Baran’ın yanı sıra Hava Radar Mevzi Komutanı Binbaşı Savaş Erdoğan, Körfez Müftüsü Hasan Erdoğan, Körfez İlçe Müftüsü Cenk Özmen, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehitler, Asri Mezarlıkta Dualar ve Hatimlerle Anıldı

Deprem anıtında düzenlenen anma programının ardından protokol üyeleri Körfez Asri Mezarlıkta düzenlenen mevlit programına geçtiler. Depremde yakınlarını kaybedenlerin ilgi gösterdiği anmada, deprem şehitleri için Körfez Müftüsü Hasan Erdoğan ve din görevlileri tarafından mevlit ve Kuran-ı Kerim okundu. Törende depremde yakınlarını katılanlar ise duygu dolu anlar yaşadı. Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlar deprem şehitleri için dağıtılan yemekleri yedi.

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki