Demirtaş Darıca'dan Çankaya’ya Seslendi

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş bugün 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Darıca’ya geldi.
17 Temmuz 2014, Perşembe - 12:31

Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) Darıca İlçe binasında önünde partililer ile bir araya gelen Demirtaş’ın gündeminde Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. Demirtaş, “ Çankaya’da koltuk hayalleri kuranlar o koltuk sizlere kolay kolay yar olmayacak” dedi.

Kocaeli ve Darıca'nın en çok hakkı ve hukuku elinden alınan yerler olduğunu ifade eden Demirtaş şunları söyledi: “ Bu bölgede birçok işçi sendikaya üye olduğu için işten atılıyor. Bizler öğle bir Cumhurbaşkanı olsun istiyoruz ki; Parlamentoda çıkarılan yasalar eğer işinin emekçinin, aleyhine olursa Çankaya’da o yasası tereddütsüz veto edebilecek bir Cumhurbaşkanı olsun istiyoruz. İşçinin emekçin yanında olan bir Cumhurbaşkanı olsun istiyoruz. Çünkü bizim için emek kutsaldır.

DEMİRTAŞ, O KOLTUK SİZLERE YAR OLMAYACAK

Sizlerden ricam Sizlerden ricam 24 Ağustos’a kadar  gece gündüz demeden çalışmanız. Ev ev mahalle mahalle dolaşalım. İkna olmamış olanları ikna edelim. Bizler onurlu bir mücadelenin temsilcisiyiz Kürt, Türk, Alevi, Sünni demeden el ele verip bu seçim kampanyasını birlikte göreceğiz. Göreceksiniz herkesi şaşırtan sonuçlar ortaya koyacağız. Çankaya yollarının birileri için kolay olmadığını söylemiştim.  Şimdi tekrar ediyorum. Çankaya’da koltuk hayalleri kuranlar. O koltuk sizlere kolay kolay yar olmayacak. Orası halkın malıdır. Ve halkın malı olarak kalacak.”

‘TIPIŞ TIPIŞ DEĞİL  SEVKLE VE ONURLA GİDECEKSİNİZ’

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye’nin kaderini belirleyeceğini ve herkesin oy kullanması gerektiğini söyleyen Demirtaş, “Özellikle seçim günü memleketlerini terk edecek kardeşlerimin  yaşadığını zorlukları biliyorum. Ama seçim günü oy kullanmanız çok önemli. Yine Tatilde olanlar  o gün geleceğinizi belirleyecek sizler sandığa tıpış tıpış   gideceksiniz demiyorum. Sizlere sevk, heyecanla, onurla ve gümbür gümbür gideceksiniz diyorum. Sizler sandığa sahip çıkarsanız. Göreceksiniz Türkiye’de çok şeyler değişecek. Bizlere güvenleri asla mahcup  etmeyeceğiz” diye konuştu. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki