Demirsaçlı öğrencilerden muhteşem gösteri

Demirsaçlı öğrencilerden muhteşem gösteri
12 Mayıs 2016, Perşembe - 12:33

Gebze Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen 2. Türk Halk Oyunları Gala Gecesi Osman Hamdibey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Programa  Gebze Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özcan Çapuk ve çok sayıda davetli katıldı. 

"ÖNEM TEŞKİL EDİYOR"

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan gecede Gebze Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özcan Çapuk bir konuşma yaptı. Özcan Çapuk, “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. Türk Halk Oyunları Gala Gecesine hoş geldiniz. Bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kurslara katıla halk oyuncularına teşekkür ediyorum. Birçok yöremizde kültürümüzü ve geleneğimizi yansıtan halk oyunları bizim için büyük önem teşkil ediyor” dedi. 

GÖSTERİLER YAPILDI

Yapılan konuşmalar sonrasında sırayla  Gebze Halk Eğitim Merkezi İzmir halk oyunu ekibi, Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Merkezi Adıyaman halk oyunu ekibi, Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Burdur yöresi halk oyunu ekibi, İbni Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Çanakkale yöresi halk oyunu ekibi, Gebze Halk Eğitim Merkezi Artvin yöresi halk oyunu ekibi, Çayırova Demirsaç Ortaokulu Bayburt halk yöresi oyun ekibi sahne aldı. Gecenin sonunda  teşekkür belgeleri ve plaket sunumu yapıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki