Demirci, Heykelimi Dikeceksiniz

Demirci, Heykelimi Dikeceksiniz
02 Kasım 2016, Çarşamba - 15:20

Çayırova Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı dün Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

 

Kasım ayı Meclisi Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin yaptığı konuşmayla başlarken, Başkan Demirci, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” Dedi. Demirci, “Ben Kent Merkezi yapacağım diyorum. Soruyorum 10 Dönüm yer mi önemli 4.5 dönümlük Belediye Hizmet Alanı’nın yeri mi önemli. Her yiğidin ayrı yoğurt yiyişi vardır. Bu projelerle Çayırova’yı uçuracağız.” Dedi.

CHP Halis Koç, Teslim Olmayacağız

Çayırova Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı dün Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Demirci’nin ardından konuşan CHP’li Halis Koç: “Şehitlerimiz rahmetle anarken, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yapılan saldırıyı kınıyoruz.” Dedi. Koç, Cumhuriyet Gazetesine yapılan haksızlığı da kınayarak, şunları söyleyebilirim ki, “Biz Cumhuriyetçiler olarak kesinlikle diz çökmeyeceğiz. Özgür basını susturmalarına müsaade etmeyeceğiz.” diyerek meclis toplantısında tepkisini dile getirdi.

Koç, 29 Ekim Çayırovadaki kutlamalar ile yapılan etkinliklerin evlere şenlik gibi olduğunu eksikliklerin hat safhada olduğunu, 29 Ekim kutlamaları ve yapılan etkinliklerde daha duyarlı olunmasını istedi.

VATANDAŞ MAĞDUR

Emek Mahallesi’nde bulunan Kentsel dönüşümle ilgili de konuşan CHP’li Halis Koç, “Emek Mahallesi sakinleri büyük serzeniş içinde. Evlerine gitmek için bir dünya yol dolaşıyorlar. Bununla ilgili bir bilgilendirme ve çalışma yapmanızı istiyoruz” dedi. Başkan Demirci: “Bu konunun bizimle alakası yok. Biz bu sorunu geçtiğimiz günlerde de Büyükşehir’e söyledik. Büyükşehir’in yapmış olduğu bir çalışma yine de kendilerine tekrar iletiriz. Çözüme kavuştururuz” dedi. Diğer sıkıntılardan da bahseden CHP’li Koç, Çayırova semt polikliniğinin 24.00’a kadar açık olmadığını dile getirerek, vatandaşın mağdur olduğunu söyledi. Ayrıca okullarda ve çeşitli yerlerdeki engellilerin düşünülmediğini söyleyerek, “Engelli vatandaşlarımız özellikle okula giden engelli evlatlarımız okullarına giderken büyük sıkıntı çektiğini dile getirdi.  Demirci ise konularla ile alakalı açıklama yaparak, “Doktor sıkıntı olduğunu ve doktoru başka bir yerden çağırdıklarında mecburen gitmek zorunda kaldığını söyledi. Engellilerin sıkıntısına gelince ise bu konuda en kısa sürede bir çözüm getireceğiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek için bu koltukta oturuyoruz. Hiç kimse merak etmesin” dedi.

SP. Özçelik, Çayırova Girişine Çözüm İstedi

Saadet partisi Çayırova belediye meclis üyesi Zeki Özçelik mecliste yaptığı açıklamada Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 93 yıl dönümüzü vatanımıza milletimize kutlu olsun dedi. Özçelik, Çayırova Mahallesi girişi olan bölgede aşırı yağan yağmurlar nedeni ile orada yaşayan Mahalleli tedirginlik yaşadığını belirtti acilen bir çözüme kavuşmasını istedi.

SP. Ali Uçar, Halkımızın Sesi Olmaya Devam Ediyoruz

Çayırova belediyesi Kasım ayı meclisinde gündeme gelen 3.cü madde, arsa satış konusunda söz alan Uçar, Bugüne kadar Çayırova halkının menfaatlerini her zaman savunduk savunmaya devam ediyoruz diyerek, Sayın Çayırova belediye başkanı Şevki Demircinin halkımızın yarırına yaptığı hizmetlerin her konuda arkasında olduklarını söyledi.

Gündeme gelen 3. Madde arsa satışı olayı tam bir komedidir diyerek niye komisyona göndermiyorsunuz sizin iyiliğiniz için kamu yerlerinin satışına karşıyız diyerek sözlerini noktaladı.

Çayırova Kasım Ayı Meclisine Yoğun İlgi

Kasım meclisine Kocaeli AK Parti il yöneticisi İdris Demir, SP. Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu ve yöneticileri, CHP Çayırova kadın kolları başkanı Suna Çınar ve yönetimi Çayırovalı vatandaşlar yakından takip ettiler. Bir sonraki meclis oturumunun 1 Aralık 2016 Perşembe günü Saat 15.00 gerçekleşmesine oy birliği ile kabul edildi.

DEMİRCİ: BİZ TARİHE GEÇECEĞİZ

Gündem maddesinde yer alan bir hizmet alanının satışa sunulması için oylama yapıldığı sırada söz alan CHP’li Halis Koç’un hizmet alanı olan arsaların satışa sunulmaması gerektiğini söylediği meclis toplantısında “İmarı olmayan bir yer olan bu hizmet alanının satılmasına karşıyız ve komisyona gitmesini istiyoruz. Sonuçta, imarı olmayan bir arsanın ne için kullanılacağını bilemeyiz. İmarı olmayan arsanın bedeli biçilemez” dedi.  Saadet Partili Ali Uçar ise konuyla ilgili konuşma yaparak, “Yaptığınız işler hukuki değil. Biz kamu yerlerini satışına en başından beri karşıyız. Karşı olmaya da devam edeceğiz. Sonuçta yer satmadan da para bulmanın ve proje yapmanın yolları vardır.” Dedi.

Demirci ise konuyla ilgili açıklama yaparak, “Ben belgelerle konuşuyorum. Yaptığımız her iş belgeyle kayıtlı. Usulsüz iş yaptığımız falan yok. Gereksiz hiçbir yerin satışını falan yapmıyoruz. Yaptığımız projelerin parası için ya takas yapıyoruz ya da hizmet alanlarını imara açıp satışa sunuyoruz. İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz, bizi iş yapmamakla suçluyorsunuz ama bizim yaptığımız her iş belgelerle kayıtlı ve doğru işler. Hizmet alanı hizmet alanı dediğiniz yer 20 Trilyon diyorsunuz ama öyle bir şey yok. Ben Kent Merkezi yapacağım diyorum. Soruyorum 10 Dönüm yer mi önemli 4.5 dönümlük Belediye Hizmet Alanı’nın yeri mi önemli. Her yiğidin ayrı yoğurt yiyişi vardır. Evet Belediye Hizmet alanını veriyorum ama 10 Dönümlük araziyi alıp yerine Kent Merkezi yapıyorum. Ben bu kent merkezi için vatandaşa söz verdi. Benim derdim tamamen halka verdiğim Kent Meydanı sözü. Bu projelerle Çayırova’yı uçuracağız. 1.5 senemiz kaldı. 1.5 senemiz bittiğinde Çayırova’nın girişinde heykelimi dikeceksiniz. Göreceksiniz biz tarihe geçeceğiz” dedi.  Meclis toplantısı bittikten sonra Aralık ayı meclisinin 1 Aralık Perşembe Günü saat 15.00’te gerçekleştirilmesine karar verildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki