Demirci, Çayırova hizmete doyacak

07 Şubat 2015, Cumartesi - 12:31

Çayırova belediyesi Şubat Ayı Meclis Oturumu  gerçekleştirdi.

Başkan Şevki Demirci, Yaza Çayırova hizmete doyacak dedi. Çayırova'nın nasıl değiştiğine hep birlikte şahit olacağız. "dedi.

3 gündem maddesinin görüşüldüğü Çayırova belediye meclisi Şubat Ayı Oturumu'nu tamamladı. CHP Meclis Üye Grubu, Cem evlerinin diğer ibadet yerleri ile aynı haklara sahip olması ve engelli vatandaşların kullandığı akülü araçları için şarj dolum istasyonu yapılmasına ilişkin önerge sunarken, Şekerpınar'da yapılması planlanan otobüs terminali, belediye içinde Ulaşım Müdürlüğü Birimi'nin hayata geçirilmesi gibi konularda mecliste görüşülen gündem maddeleri oldu.

Demirci, Meclisten Okul Müjdesi

Başkan Demirci, ikinci dönemde eğitim öğretime başlayacak olan ilköğretim okulunun Türkiye'deki en modern, en kapsamlı ve donanımlı ilkokul olacağının altını çizerken, Eski okullar içinde biliyorsunuz ki  deprem bölgesinde yaşıyoruz Allah göstermesin bir olası depremde yaşanacak olan yıkımda nasıl halkımıza hesap vereceğiz diyerek en kısa sürede miyadını dolduran eski okulları yıkacağız, yerlerinede sağlam bir kaliteli okullar yapmak için düğmeye basmış bulunmaktayız dedi. Çayırova'nın gelişim ve değişim hızının sadece Çayırova tarihinde deği, Kocaeli tarihinde görülmemiş bir boyutta olacağının altını çizdi.

Başkan’dan Honca’ya Teşekkür

Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin aldığı kanun kararı çerçevesinde Cem Evleri'nin ibadet yeri sayılması diğer ibadet yerlerine tanınan haklardan ayrım yapılmaksızın yararlandırılmasına ilişkin önerge sunan CHP Çayırova belediye Meclis Üyesi A.Kadir Honca ek olarak Çayırova'da yürüme engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için kullanmakta oldukları akülü arabaların şarj edilebilmesi için en az iki noktada şarj istasyonları kurulmasının gündeme alınması adına önerge sundu. Çayırova belediye Başkanı Şevki Demirci, ikinci önerge için, "Biz bunu düşünemedik. İyi ki gündeme getirdin. Hemen bu konuda yapabileceğimiz ne varsa hayata geçirmek üzere çalışma başlatalım. Bu önergeden dolayı teşekkür etti. Başkan Demirci AK Partili meclis üyelerine de tatlı sert bir şekilde eleştiride bulundu bakın sizler düşünmediniz muhalefet düşünmüş şeklinde sözlerini noktaladı.

SP. Uçar, Otogara evet Yer Konusuna hayır

Şekerpınar'da yapılması planlanan Cep Terminal'in yeri konusunda Şubat Ayı Meclis Oturumu'nda söz alan SP Çayırova Belediyesi meclis Üyesi Ali Uçar, "E-5 kenarında olması durumunda bu terminalden Darıca ve Bayramoğlu'da faydalanacaktır. Ayrıca hızlı tren istasyonuna yakın olmasından dolayı diğer bölgelerle bağlantılar sağlanır. Gebze'deki terminal Çayırova'ya 12 kilometre, Şekerpınar'da 8 kilometre uzaklıkta. Şekerpınar'da yapılması Çayırova için ihtiyacı tam anlamı ile karşılamayacaktır. Zaten Şekerpınarın trafiği almış başını gidiyor birde terminal girince vay vatandaşın haline şeklinde görüşlerini belirtti. Ayrıca üniversitenin açılmasından dolayı öğrenciler de memleketlerine geliş gidişlerinde kamyon garajında olmasından dolayı avantaj sağlayacaktır. "dedi Meclis Üyesi Ali Uçar, "Terminal halkın ihtiyacı. Kamu menfaati nedeniyle bunun yapılamasına evet diyorum. Yapılmasına değil yerine eleştirilerimiz vardı. "dedi. Bu konuya ilişkin gündem maddesinin oylanması esnasında Ali Uçar ve diğer Saadet partili meclis Üyeleri kabul oyu kullandılar.

 

Demirci, Şekerpınar trafiği nefes alacak

Uçar'ın bu açıklamalarını haklı ve yerinde bulan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, "Söylediğin konularda haklısın. Ancak bu konu bizim kafamıza göre aldığımız bir karar değil. Şehirlerarası otobüslerin E-5 geçişleri ve E-5 kenarındaki terminallere giriş-çıkışı yasaklanıyor. Ayrıca terminaldeki seyahat şirketleri ruhsat için bize geldiklerinde 24 saat sürekli servis hizmeti yapma şartını koyacağız. Ayrıca kamyon garajı noktasına Kartal'daki metronun Gebze durağı yapılıyor. Bunu biz de düşündük ama söylediğim bu durumlardan dolayı Şekerpınar'a yapılmasına karar verdik."dedi. Alahın izni ile yeni yapacağımız yol ile GOSB Taysatı kullanan servis araçları artık Şekerpınara girmeden yapacağımız yeni yol ile trafik geniş bir anlamda nefes alacak dedi.

Başkanlar, Çayırova meclisini takip etti

Şubat ayı meclisi vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Meclisi Çayırova CHP ilçe başkanı Selahattin Kaya ve MHP Çayırova ilçe başkanı Fatih Kartal, STK başkanları meclisi yakından takip ettiler. Meclisten sonra Başkan Demirci meclise katılanlara kuru pasta meyve suyu ikramında bulundu. Her şey Çayırovanın yaşanabilir bir ilçe olması için birlikte güzel adımlar atılacağını belirtti. Çayırova meclisi bir sonraki oturumu 2 Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki