Davutoğlu;Hodri meydan dedi

Davutoğlu;Hodri meydan dedi
16 Nisan 2016, Cumartesi - 12:35

Kocaeli gençliğini öven Başbakan Davutoğlu terör örgütüne ve destek verenlere "Mücadelemiz devam edecek. Buradan onlara hodri meydan diyoruz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun daveti üzerine "OBA" helikopteri ile Kocaeli'ye geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Çalıştayı’na katılmak için İzmit'e gelenDavutoğlu'nu, helikopterin saat 11.20'de iniş yaptığı İzmit ilçesindeki atletizm pistinde, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve diğer yetkililer karşıladı. Bakan Fikri Işık, Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri, belediye başkanları ve yoğun izdiham altında salona girdi.  

Gençlik Çalıştayı’nın yapıldığı ve 606 koltuğu olan Sabancı Kültür Sitesi’nde 500 koltuk 35 yaş altı bayan ve erkek genç partililere ayrıldı. Başbakanı Davutoğlu’nun salonda ayakta kimsenin olmamasını istediği için koltuklar dolduktan sonra salona kimse alınmadı. Büyükşehir Belediyesi’nin Maria Ana ve Gazi Akçakoca Bilgi Evleri’nde eğitim gören minikler de salona geldi, Başbakan Davutoğlu’na çiçek sundular.

KOCAELİ ÖRNEK ŞEHİRDİR

Gençlerin kendisine yaptığı coşkulu sloganlarla mutlu olan, Başbakan Davutoğlu, “Kocaeli’nin yeri bizim yüreğimiz. Yol boyunca bizi muhabbet ve coşkuyla karşıladılar. Aydınlık yarınlara yürekten inanan Kocaelili gençleri selamlıyorum. Başbakan olarak 4’ncü gelişim. Bu hafta planımızda yoktu, Kocaeli gençlik çalıştayı olunca gelmemek olur mu Bir günde Kocaeli ayağa kalkmış bizi bekliyor. Kocaeli’de muazzam bir damar var; ayrı bir coşku şölen havası var. Kocaeli; üretimin emeğin şehri, hakkaniyetle paylaşmanın kentidir.” dedi.

Kocaeli Teşkilatını yürekten kutladığını belirten Başbakan Davutoğlu, Kocaeli’ye  ve Kocaeli Teşkilatlarına övgüler yağdırdığı konuşmasında şunları söyledi: “Mitinglerde gördüm, kongreleri şenlendirenler sizlersiniz. Böyle bir gençliğin hocası olmak benim için en büyük onurdur. Sizler yanımda olunca hiç arkama bakmayacağım. Böyle bir gençlikle yorulur muyuz?  Büyükşehir Belediye Başkanı ekibini, İl Bakanımızı, bakanımızı, milletvekillerimizi kutluyorum. Doğru yolda, istikamet üzerindesiniz. Her birinizi anlınızdan öpüyorum. Sadece güzel belediyecilik yapmakla yetinmeyip güler yüzlü Ak gençlik yetiştirmelisiniz. Bizden aldığınız emaneti daha ileri götürecek heyecanı, imanı sizlerde görüyorum. Kocaeli örnek bir teşkilatımız; hayırlı bayrak yarışının en güzel örneklerini ortaya koymuştur. Nihat Ergün, İbrahim Karaosmanoğlu, Fikri Işık, Zeki Aygün, Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan İl başkanlığımızı başarıyla yaptılar. Sibel Gönül, Kadın Kolları Genel Başkanlığımızı yaptı. Kocaeli ile olan gönül bağımız daha da güçlenecek. Yerel yönetimler başkanlığımızın bu çalışmayı diğer illerde yapmasını isteyeceğim.”
AK Partili gençlere tavsiyelerde bulunup, mesajlar veren Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu, “Biz seçimi bitirdik, kampanya devam ediyor gibi Türkiye’nin yollarındayız. Bir gün doğuda bir gün batıda olacağım. Bizim rüyalarımız, hayallerimiz var; hayalleri idealleri olmayanlar utansın. Biz birbirimize doğruları telkin etmek için bir araya geliriz. Son nefese kadar birbirinize hakkı, sabrı tavsiye edin, hiçbir zaman enerji kaybetmeyin, inancınızı kaybetmeyin, bıkmadan usanmadan ideallerinizin arkasında mücadele edin. Beni cezbeden bu proje natif bir eğitim. Kitap okumayı aranızda yaygınlaştırın; Dünya ve Türk klasiklerini okuyun ama Kur’an’ı zihninizden hiç eksik etmeyin. Tek boyutlu kalmamak için, dünya görüşünüzün zenginleşmesi için, natif üniversitelere giden, araştırın. Sadece kanka olmayın; kanka olun ama dava kardeşi olmayı ihmal etmeyin. Son nefesime kadar bende bir talebeyim. Hazır olun, haber vermeden gelir sizinle ders yaparım. 

"HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞIN TAM KARŞISINDA OLUN"
Gençlere ayrımcılığa karşı olmaları konusunda çağrıda bulunan Davutoğlu, "Her türlü ayrımcılığın tam karşısında olun. Birisi eğer yanınızdaki kardeşinize o Kürt'tür, bu Türk'tür. O Sünni'dir, şu Alevi'dir dediklerinde dönün biz 'Kardeştik, kardeşiz, kıyamete kadar da kardeş kalacağız' diye haykırın. Her zaman her yerde adaletli olun. Adaletinizden herkes emin olsun" diye konuştu.

HİÇBİR KEPENG İNMEDİ

-Gençler bunlar bizi tanımıyorlar. Bildiri yayınladılar. Kepenkler kapanacak Başbakan Diyarbakır'da protesto edilecek diye. Ama umdukları olmadı. Hiçbir kepeng inmedi, herkes beni mutlulukla karşıladı. Diyarbekir'deydim ve hep Diyarbekir'de olacağım. Bu terör oyunlarına karşı dimdik durdukları için çok teşekkür ediyorum. Bu ülkenin şehirleri ovaları, dağları terörden kazınıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. İşte gençler bunu örnek alın. Biz yola çıktık mı fire vermeyiz Allah'ın izniyle. Biz 14 yıldır vaseyetlere kararlı mücadele eden biz partiyiz. Dokunulmazlık zırhıyla terör sözcülüğü yapanlara cevabını veriririz.

 

HODRİ MEYDAN" DERİZ

Allahın izniyle hiçbir yerde teröre müsade etmeyiz. Hiç durmaz "Hodri Meydan" deriz. Bütün partiler yasa teklifine destek vermelidir. CHP Lideri Kılıçdaroğlu destek vermek zorunda kaldı. Buradan muhalefet partilere çağrıda bulunuyorum. Gelin dokunulmazlık zırhını ortadan kaldıralım.

Yeni anayasa çalışmasını bir an önce tamamlayarak önce meclise daha sonra milletin onayına sunacaklarını ifade eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Güçlü ve yeni Türkiye’yi inşa etmemizin mihenk taşı sivil anayasadır” dedi. 
Dokunulmazlıklarla ilgili tüm fezlekelere yargı yolunu açtıklarını belirten Davutoğlu, “Bir baktınız Cumhuriyet Halk Partisi ne yapacağını bilemedi. MHP hiç tepki veremedi. HDP'nin zaten yolu yol değil. Biz onlara dedik ki gelin bu teklifi birlikte verelim dedik. Gelmediler, imza vermediler ama 316 yiğit yola çıkınca onlara da o yiğitlerin arkasına takılmak kaldı. Onlar hep bizim açtığımız yolda arkamızdan gelecekler. Şimdi biz de milletimiz de oylamalar esnasında bu tutumun gereğini yapıp yapmayacaklarını göreceğiz. Gelin hep beraber adım atalım ve teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını sağlayalım. Terör örgütü ve destekçileriyle mücadeleyi kararlılıkla yönetirken bir taraftan da milletimizin yaralarını sarmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki