Davutoğlu; Kocaeli Emeğin Ve Dayanışmanın Şehri

Davutoğlu; Kocaeli Emeğin Ve Dayanışmanın Şehri
15 Nisan 2016, Cuma - 14:16

AK Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen gençlik çalıştayında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocaeli teşkilatlarına ve gençliğine övgüler yağdırdı. Davutoğlu, “Kocaeli bana mutluluk veriyor” dedi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Gençlik Çalıştayı Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun davetiyle çalıştaya AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

GENİŞ KATILIM
AK Parti Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Gençlik Çalıştayı’na Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve yüzlerce partili katıldı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Kocaeli emniyeti Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programı için geniş güvenlik önlemleri aldı. Başbakan Davutoğlu’nun Cuma namazını Yeni Cuma Camii’nde kılacak olmasından dolayı güvenlik önlemleri Yürüyüş yolu önünden başladı. Yeni Cuma Camii ve çevre bağlantı yolları bariyerlerle kapatıldı. Bazı caddeler trafiğe kapatıldı. Mimar Sinan Köprüsü’ne çıkmak isteyen vatandaşlar da burada emniyet güçleri tarafından arandı ve öyle köprüye çıkarıldı.

YOĞUNLUK OLDU
Sabancı Kültür Merkezi önünde de yine farklı bir arama noktası koyuldu. Fakat Sabancı Kültür Merkezi girişinde zaman zaman izdiham yaşandı. Salona girecek yüzlerce partili için yalnızca bir tane X-ray cihazı konulması izdiham yaşanmasına sebep oldu. Partililer dakikalarca beklemek zorunda kaldı. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu beraberindeki heyetle birlikte saat 11:40 sıralarında salona giriş yaptı. Başbakan Davutoğlu’nun salona girmesiyle program başladı. İlk kürsüye gelen isim ise ev sahibi olan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu oldu. Karaosmanoğlu, “Türkiye’de Kocaeli olarak belediyecilik anlamında çok güzel hizmetlere imza attık. Ülke olarak çok hızlı bir biçimde kalkındık. Fakat gençliğimizi bu dönemde yeterince kucaklayamadık. Gençliğin ruhuyla onların benliğini kucaklayacak çalışmalara imza atmamız lazım” şeklinde konuştu.

ÜÇ ANA BAŞLIK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki gençlere yönelik konuşma yaptı Özhaseki, “Burada üç gün boyunca çalışacağız. Üç ana başlıkta gençlerimizle çalışma yürüteceğiz. İlk olarak kimlere ulaşmak istediğimizi belirleyeceğiz. Daha sonra gençlerimize ne vermek istiyoruz bunu tartışacağız. Son olarak da hangi amaçları ve araçları kullanarak oraya ulaşacağız. Gençlerimiz öncelikle kendisine sorsunlar. Neden buradayız? Neden AK Parti çatısı altındayız. Bunun cevabını kendi içinizde vermelisiniz” diye konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise konuşmasına Kocaeli gençliğine teşekkür ederek ve tek tek ilimiz ilçelerinin isimlerini sayıp selam göndererek sözlerine başladı. Davutoğlu, “Kocaeli gençliğinin yüreğinde ayrı bir aşk ve heyecan var. Ayrı bir coşku ve şölen havası var. Kocaeli emek şehri. Kocaeli ürettiğini hakkaniyetle paylaşmanın şehri. Kocaeli emeğin ve dayanışmanın şehri” dedi.

TEŞKİLATI ÖVDÜ
Kocaeli teşkilatlarını öven Başbakan Davutoğlu, “Kocaeli her anlamda örnek bir il olmuştur. Kocaeli teşkilatları da her zaman bayrak yarışında önemli bir il oldu. Bugün baktığınız zaman 2001 yılından bu yana Kocaeli’de AK Parti’ede görev yapmış isimler bugün ülke yönetiminde söz sahibi olmuştur. Bakın eski bakanımız Nihat Ergün, şimdiki bakanımız Fikri Işık ve daha bir sürü isim. Bu teşkilat her zaman istikrarlı ve başarılı teşkilat olmuştur. Şimdi de İl Başkanımız Şemsettin Ceyhan bu bayrağı devralmış ve yönetimiyle birlikte görevini en iyi şekilde yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

ÜÇ AYLARI HATIRLADILAR
Terör olaylarına ilişkin açıklama yapan Davutoğlu, “Türkiye’de 35 yıldır terör belasına karşılık cumhuriyet tarihinin en büyük mücadelesini veriyoruz. Yürüttüğümüz etkin ve kararlı mücadele sonunda terör örgütünün durumu ortadadır. Sürekli yeni oyunlar yapıyorlar. Kur-an-ı Kerim’in içine bomba koyanlar bir anda üç ayları hatırladı, Cuma namazlarına gitmeye başladılar. Sırtını terör örgütüne dayadıklarını itiraf edenler şimdi yine 7 haziran öncesi gibi masum rolü oynamaya çalışıyorlar. Bunu millete yediremeyecekler” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki