Davutoğlu ikinci kez geliyor

10 Şubat 2015, Salı - 21:55

İl başkanı olduktan sonra ilk toplantısını yapan Şemsettin Ceyhan, 8 Mart’ta yapılacak olan il kadın kolları kongresine Başbakan Davutoğlu’nun gelebileceğini söyledi.

ALTINYUVA’YA TEŞEKKÜR ETTİ 

İl Başkanlığı adaylığı görevinin kendisine verilmesinin ardından istişarelere başladıklarını belirten İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Biz bu istişareleri yaparken Kocaeli teşkilatlarının her zaman Ankara’da nam salan çalışmaları, birlik ve beraberliği vardı. Başbakanımıza, teşkilatlarımıza yakışan bir kongre yaptık. Gençlik kollarımız salonu ve çevresini büyük bir özenle süsledi. Başbakan salondaki heyecanı ve görüntüyü çok beğendi. Kongremize gelen STK başkanlarına, halkımıza, CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva’ya ve tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

 

BİRLİK BERABERLİK İÇİN TEŞEKKÜR

Başbakan’ın 30 Mart seçimleri, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Kocaeli teşkilatlarının birlik ve beraberliği için teşekkür ettiğini söyleyen Ceyhan, “Biz bu övgüleri alarak bir kenara koyduk ve çıtayı yükseltmek için çalışacağız. 663 delegeden 541’i oyunu kullandı. Bunların 525’i geçerli sayıldı. Tek listeli kongre ve oylamanın geç başlamasına olmasına rağmen delegasyonun heyecanını sandığa yansıtması örnek bir davranıştır” dedi. 

 

İLK BAŞVURU CİVELEK’TEN

Kongreyi bitirdiklerini belirten Ceyhan, “Listemizde yer alan isimlerin hepsi bu kentte çalışmış ve değer katmış kişilerden oluşuyor. Kocaeli profilini yansıtan bir listemiz oldu. Yarın saat 14.00’te mazbatamızı aldıktan sonra, İl Başkanımız Mahmut Civelek’in başvurusunu alarak bismillah diyeceğiz. Ondan sonra 20 Şubat’a kadar aday adaylığı başvurularını alacağız. Bu tarihe kadar çok yoğun bir sürece gireceğiz. Milletvekili aday adayı olan arkadaşlarımıza ilgi ve alaka göstereceğiz. Ailemizin sıcaklığını hissettireceğiz” dedi.

 

ZİYARETLERE KAPI AÇIK

Başvuruları aldıktan sonra il yönetimi ile tanışma toplantısı yapacaklarını ve icra kurulunu açıklayacaklarını söyleyen Ceyhan, “Mazbatamızı aldıktan sonra kapımız açık. Hayırlı olsun demeye gelmek isteyen herkese açık kapı usulü kabul edeceğiz. Saat 12.00 ile 18.00 arasında tüm vatandaşlarımızı kabul edeceğiz” dedi.  Kadın Kolları’nın 8 Mart’a kongresinin kesinleştiğini belirten Ceyhan, “Başbakanımızın katılımı ile Atatürk Spor Salonunda kongremizi yapacağız. Başbakanımızın gelmesini bekliyoruz. Dünya kadınlar gününde böyle bir kongre yapmak bizim için çok manalı oldu. Tüm kadınlarımızın katılmasını bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki