DARICA'DA İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜ

DARICA'DA İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜ
31 Temmuz 2016, Pazar - 13:26

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde demokrasi nöbetleri devam ederken, Darıca’da düzenlenen Demokrasi Yürüyüşü’ne binlerce vatandaş katıldı.

 

Zahit Kotku Parkı’ndan başlayarak İstasyon Caddesi üzerinden devam edip Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren Demokrasi Yürüyüşü’ne Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, GETÜ Rektörü Haluk Görgün, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşları ve binlerce vatandaş katıldı. Sloganlar ve müzik eşliğinde yaklaşık bir saat süren yürüyüş Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda son bulurken, protokol üyeleri burada toplanan binlerce insana kısa bir selamlama konuşması yaptılar.

 

 

TURGAY GÜLER DARICALILARA SESLENDİ

Selamlama konuşmalarının ardından Ülke TV de yaptığı programlarla halkın gönlünde taht kuran Gazeteci Turgay Güler Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşa darbe gecesi yaşanan olaylarla ilgili  anektodlar aktarırken, yaşanan olaylarda Türk Milleti’nin vatanına ve bayrağına olan bağlılığının ne kadar güçlü olduğunun görüldüğünü ifade etti.
 

FERHAT YILMAZ’IN DÜĞÜNÜNE BİNLERCE İNSAN ŞAHİTLİK ETTİ

Darıca’da düzenlenen “Demokrasi Yürüyüşü”’nün son bulduğu Cumhuriyet Meydanı’nda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Belediye Meclis Üyesi Ferhat Yılmaz ve Darıca Ak Parti İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyra Yazgan’ın nikahını kıydı. Nikah töreninde genç çiftin şahitliğini binlerce Darıcalı yaptı.
 

Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve  Sami Çakır, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hodek ve meydanı dolduran binlerce Darıcalının şahitliğinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu nikah kıyımını gerçekleştirdi.

 

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli  Milletvekilleri R.Sezer Katırcıoğlu ve Sami Çakır, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile birlikte alandaki vatandaşlara pilav ve ayran ikramında bulundular.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki