DARICADA ENGELLERE YER YOK

04 Aralık 2014, Perşembe - 15:18

Kısa adı DAREN olan Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü  nedeniyle bir program düzenledi.

Gar Park Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Darıca Kaymakamı Ömer Karaman,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan,Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Müftüsü Muharrem Bilgiç ve Darıca AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın yanısıra ve engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Gebze Hizmet Merkezi’nde görevli uzmanlar Nagihan Kayhan ve Barış Keskinci’nin verdiği eğitim seminerinde engellilerin karşılaştığı zorlukların nasıl aşılabileceği,engelliler için çıkarılan yasalar ve bunların uygulanması gibi konular üzerinde durulurken, seminerin ardından Darıca Belediyesi Bilgi Evleri Korosu verdiği müzik ziyafetiyle kulakların pasını sildi.

ENGELLER SEVGİYLE AŞILIR

Programda bir konuşma yapan Başkan Karabacak, bizler Darıca Belediyesi olarak yaklaşık 1200 engelli vatandaşımıza hizmet verdiğimiz ,Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi sayesinde ilçede yaşayan engelli vatandaşımızla sürekli irtibat halinde olmak kaydıyla,değişik sosyal ve kültürel etkinliklerle onları  topluma kazandırmayı ve toplumla bütünleştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanı sıra düzenlediğimiz bilgisayar,müzik ve tiyatro kurslarıyla da engelli vatandaşlarımızın yaşamlarına önemli katkı sağladığımızı düşünüyoruz.Engelli çocuklarımızı toplumdan soyutlamadan onları topluma kazandırmak adına hep birlikte çalışalım.Onların eğitimine önem verelim. Unutmamalıyız ki eğitim her engeli aşar.Onlara  sahip çıkmak başta fedakar aileleri olmak üzere hepimizin asli görevidir.”diyerek engelllerin sevgiyle aşılabileceğine vurgu yaptı.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’da sosyal sorumluluğun bir gereği olarak herkesin engelli vatandaşlara sahip çıkması gerekliliği üzerinde durarak, bu tür etkinliklerin engelli vatandaşların sorunlarına bir nebze de olsa çare olabileceğine vurgu yaptı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki