DARICA’DA ENGELLERE YER YOK

Darıca Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir hafta boyunca değişik etkinliklere imza atacak.Bu çerçevede Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi tarafından organize edilen programlar çerçevesinde engellilere ve ailelerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
14 Mayıs 2014, Çarşamba - 18:48

 

 

SEVGİ VE İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİ

 

Darıca Belediyesi Gar Park’ta düzenlenen ve Doç.DR.Gülgün Hacıhalil’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde engelli vatandaşlara ve ailelerine insanlar arası sevgi ve iletişim konusunda eğitim verildi.

 

Eğitim öncesi bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi’nin engelleri kaldırdığını ifade ederken,” İlçede yaşayan engelli vatandaşımızla sürekli irtibat halinde olmak kaydıyla,değişik sosyal ve kültürel etkinliklerle onları  topluma kazandırmayı ve toplumla bütünleştirmeyi hedefleyerek çıktığımız bu yolda engeller birer birer yok oluyor.Sosyal ve kültürel aktivitelerin yanı sıra düzenlediğimiz bilgisayar,filografi,müzik ve tiyatro kursları ve bugünkü gibi eğitim seminerleriyle de engelli vatandaşlarımızın yaşamlarına önemli katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Engelli vatandaşlarımızı toplumdan soyutlamadan onları topluma kazandırmak adına hep birlikte çalışalım..Onlara sahip çıkmak hepimizin asli görevidir.Bu noktada özellikle engelli sahibi ailelerimize çok iş düşüyor. Programımıza hepiniz hoş geldiniz.İnşallah faydalı bir program olur.” diyerek düşüncelerini açıkladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki