Darıca Sp'de Çetinkaya Güven Tazeledi

08 Şubat 2016, Pazartesi - 14:15

Saadet Partisi Darıca İlçe 3. Olağan Kongresi'nde tek aday olan mevcut başkan Selim Çetinkaya yeniden ilçe başkanı seçildi. 400 delegesi bulunan SP Darıca İlçe Teşkilatı'nın 3. Olağan Genel Kongresi gerçekleştirildi. Darıca Kafkas Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye Saadet Partisi GİK Lütfü Kibiroğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak, Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel, İzmit İlçe Başkanı Sedat Doğuuslu, Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinaya, AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, MHP Darıca İlçe Başkanı Fatih Kürşat Demir, BBP Darıca İlçe Başkanı Şazım Boztaş, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

 

İTİRAZ EDEN TOPLULUĞUZ

Gündem ve açılış ile başlayan kongrede divan seçimi yapıldı. Divan Başkanı Yusuf Demir seçilirken, divan üyeleri Halil Kayım, Yusuf Demir, Eyüp Özmen ve Mehmet Saraç oldu. Divan seçiminden sonra faaliyet ve mali raporlar okunarak oylandı. Raporların okunmasından sonra ilk olarak SP Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya konuşma yaparak şunları söyledi: “Dünyada yaşanan bu zor süreçte bu kötü gidişata itiraz eden bir topluluğuz. Yeni bir Türkiye yeniden büyük Türkiye sevdası için canla başla çalışan bir teşkilatız. Görüşümüzün temelini sevgi, hoşgörü ve merhamettir. Gayemiz 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve yeryüzünde 7 milyarın insanın saadetini diliyoruz. Saadet için huzur, barış, güvelik, insan haklarına ihtiyaç vardır. Milli görüşün tek temsilcisi Saadet Partisidir. 15 yaşından beri bu davada görev alan biri olarak bugün ilçe başkanlığı görevi emredildi. Bende bu görevi öpüyorum ve başım üzerine koyuyorum.

 

TAKLİTÇİ VE İŞBİRLİKÇİ DEĞİLİZ

Bu görevde yönetimde çok değerli arkadaşlarımız ve ağabeylerimiz var. Gençlik, hanım kolları ile istişare kurulu üyelerimiz ile birlikte Darıca bir milli görüş hareketi başlatacağız. Milli görüşçüyüm diyen tüm kardeşlerimizi bu davaya davet edeceğiz. Birinci hedefimiz Darıca Belediyesinin binasına rüşvet alan da veren de melundur yazısını asmak olacaktır. Bu hayallerle dünyada yaşanan kaosu kaldıracak olan ve İslam birliği olan D8’i kurduk. Biz hayalciyiz. Ancak taklitçi ve işbirlikçi değiliz. Uyuşturucunun yaygınlaştığı, ahlaksızlığın arttığı, faiz ve haramın övünüldüğü görüyoruz. Çok övünülen milli eğitim de akıllı tahta ve tablet dağıtılmaktan başka bir şey yapılmadığını görüyoruz. Son nefesimize kadar bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.”

 

BİRÇOK YER SURİYE GİBİ

SP Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya’nın konuşmasından sonra SP İl Müfettişi Nurettin Çelik konuşma yaptı. Çelik, “1969 yılında başlayan bir hareketin mensuplarıyız. Bu dava bize bir şey öğretti. Diğer siyasi düşüncelerden farklı olarak bir pencere var. Bu pencereden herkes bakıp farklı şeyler söylüyor. Biz ise o pencereden bakınca bu yapılan çalışmaların birer aldatmaca olduğunu görüyoruz. Bize iyi olarak ifade edilen her iyi şey ileride bize sıkıntı yaratacaktır" diye konuştu. İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise yaptığı konuşmada, “İlçe kongremiz hayırlar getirir. Bu gayretlerin mutlak bir şekilde dünyanın ve ülkemizin iyiye gitmesinde etkisi olacaktır. Erbakan Hocamız dünyaya önemli hizmetler yaptığı için anılıyor ve dua ediliyor. SP’liler olarak bizler kötü gidişatın sorumluları değiliz. Ülkemizde ve dünyada kötü gidişat var diyoruz. Bugün dünyanın her yeri Suriye’deki gibi. Bugün Suriye’deki durumun sorumlusu biz değiliz. İl ve ilçe teşkilatları olarak hep birlikte güzel çalışmalar yapacağız" dedi.

 

ÇOCUK CESETLERİ ÇIKIYOR

Kongrede son olarak ise SP GİK Üyesi Lütfü Kibiroğlu konuşma yaptı. Kibiroğlu yaptığı konuşmada, “Kongremiz hayırlara vesile olmasını diliyorum. İslam dünyasında kan ve gözyaşı var. Ege ve Akdeniz’de balıktan çok çocuk cesedi çıkıyorsa Allah bunun hesabını soracaktır. Bu kötü gidişatı durdurmak için buradayız. İslam ülkelerini lider olmak ve hayal kurmak adına başkalarına maşa olundu. Herkes zor duruma düşünce Türkiye’ye kaçıyor. Biz zor duruma düşünce nereye kaçacağız? İçimizden tek kişi dahi kalsa yine siyonizmin uykusunu kaçırmaya yetersiniz. 2023 yılında ne olacağını şimdiden görüyoruz. Türkiye’nin bu yürüyüşü ile varacağı yer hayırlı bir yer olmayacaktır. Milli görüş işi bir sevda işidir. Onun için görevimizi bilmek zorundayız. Türkiye’de bugün 20 tane milli görüşçü vekil olsaydı İslam dünyasın bugün bu halde olmazdı. Hepimize çok büyük görev düşüyor" şeklinde konuştu.

 

DİVANA TEK LİSTE SUNULDU

Yapılan konuşmalardan sonra divana tek liste sunuldu. Listenin okunmasından sonra oy verme işlemine geçildi. Asil üyeler; Şemsettin Akyüz, Mustafa Gül, Baki Koçak, Metin Akyüz, Ahmet Altay, Ali İhsan Dede, Hakan Top, Salih Metin, Adnan Baş, Yusuf Demir, Enver Taştan, Abubekir Akyüz, İhsan Çalışan, Muammer Gökburun. Yedek üyeler; Rıdvan Özay, Muhammed Emin Ekinci, Ensar Kılıç, İbrahim Aydınalp, Emin Gürcan, Ali Kemal Ünal, Şerif Demir, Tayfur Taşova, H. İbrahim Akhan, Abdulkadir Şengül, Osman Çankaya, Recep Gökgöz, Ömer Faruk Altay, Bayram Karacan, Selim Özkan.

İl kongre delegeleri; Selim Çetinkaya, Mustafa Gül, Yusuf Demir, Baki Koçak, Adnan Baş, Muammer Gökburun, Enver Taştan, Şerif Demir, Metin Akyüz, İsa Çalışan, Ahmet Altay, Salih Metin, Hakan Top, Ali Kemal Ünal, Hamza Kara, Bayram Karacan, Muammer Güler, İbrahim Altay, Halit Şengül, Osman Nuri Aydın, Ömer Faruk Altay, Ömer Faruk Gül, Kadir Atmaca, Cavat Çalışkan, Ahmet Koçak, İsmail Akyol, Emre Akyüz, Osman Yıldız, Hilmi Altay, Ali İhsan Dede, A.Bekir Akyüz, Hilmi Kara, İbrahim Aydınalp, A. Kadir Şengül, Muhammed Emin Ekinci, Gülbey Gül, Osman Zorba, Emin Gülcan, Habip Topçu, Ferhat Aydın, Mustafa Akyürek, Mehmet Özkan, Yusuf Karacan, Selahattin Taşçı, Beyzade Çetinkaya, Ali Çetinkaya, Veysel Çınar, Hüseyin Serin, Şeref Güler, H. İbrahim Akhan, Cemil Koçak, Şemsettin Akyüz, Fatma Aydınalp, Necla Buyurucu, Hanım Dede, Nevin Akyüz, Fatma Şengül, Fahriye Gül, Aynur Metin, Şefika Yılmaz.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki