Darıca Mustafa Karataşı Ağırladı

18 Kasım 2015, Çarşamba - 14:33

Ekranların sevilen yüzü Prof. Dr. Mustafa Karataş, Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde , “Peygamberimiz’in Aynasında Birlik ve Beraberlik konulu söyleşisi ile Darıcalılarla buluştu.

Darıcalıların salonu tıklım tıklım doldurduğu söyleşide Mustafa Karataş Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) in hayatından kesitler sunarak birlik ve beraberlik üzerine mesajlar verdi. Peygamber Efendimizin (SAV) ‘‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız’’ hadisini  hatırlatan Karataş, Hz.Muhammed’in (SAV) "Tanıdık, tanımadık herkese selam vermek imanın kemalindendir’’ hadisini  hatırlatarak, insanların birbirini sevmesi için selamı yayması gerekliliği üzerinde durdu.

BİRLİK VE BERABERLİK OLURSA ZULÜMLER BİTER

Karataş , islam coğrafyasının günümüzdeki durumuna da değindiği söyleşisinde “Nerede güzel bir coğrafya varsa vahşi Batı orayı sömürüyor.Bunlar perde arkasından maşalar bulup ortalığı kana buluyorlar.Bir yerde bir çatışma varsa orada dış güçlerin etkisi vardır.Bugün Müslüman coğrafyasında her gün oluk oluk kan alıyor.Maalesef ki Müslüman ülkeler arasında birlik ve beraberlik olmadığı için ezilenler, sömürülenler hep Müslümanlar oluyor.Bizler birlik olmalıyız, beraber olmalıyız.Güçlü olmanın yolu birlik ve beraberlikten geçiyor. ” diyerek Peygamber Efendimizin (SAV) ‘in hayatından kesitlerle söyleyişini tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki