Türk Kızılayı Darıca Şubesi, Darıca’da yaptığı çalışmalarla örnek olmaya devam ediyor. Kızılay Darıca, hayırsever vatandaşların katkılarıyla Darıca’daki yüzlerce çocuğa bayramlık kıyafet gönderecek.

Hayırsever iş insanlarının desteği ile alınan bayramlıklar, Kızılay Darıca Şubesi gönüllülerince paketlendi ve çocuklara ulaştırılmak üzere hazırlandı.

TATLI BİR TELAŞ

Türk Kızılayı Darıca Şube Başkanı Kemal Solhan, bundan böyle her bayram yetim, öksüz, şehit ve gazi çocuklarına bayramlık sevinci yaşatmak için tatlı bir telaş içine gireceklerini belirterek, çocukların yüzlerinin bayramda gülmesi için bayramlıklarını hazırlayıp bayramdan önce ulaştıracaklarını belirtti.

Solhan açıklamasının devamında “İhtiyaç sahibi çocuklarımızın da bayramda mutlu olmalarını isterken, bir yandan da aslında bizlere emanet olan bu çocuklara sahip çıkılması gerektiğini hatırlatıyoruz. Vatanımızda güzel bayramlar yaşayabilmemiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Şimdiden Ramazan bayramınızı tebrik eder, tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim.” dedi.