Darıca Farabi Türkiye Sıralamasında 4’üncü Hastane

19 Ocak 2016, Salı - 14:11

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Türkiye’deki en başarılı 10 Sağlık Tesisi sıralamasında  Kocaeli’de 1inci, Türkiye’de 4 üncü olmayı başardı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından TİG Yerinde Değerlendirme sonucuna göre yapılan sıralamada, Türkiye’de 4üncü Kocaeli ‘de 1inci olma başarısını elde eden Darıca Farabi Devlet Hastanesi İdarecileri, Hastane Konferans Salonunda,  hastane birim sorumlularının katılımıyla gerçekleşen törende;  TİG Birimi çalışanları  Birsen Canol Tuncer, Aygül Solmaz, Dudu Evci ve Özlem Durak’a  teşekkür belgelerini takdim ettiler.

Tören sonrası elde edilen başarıyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Yönetici/Başhekim Op.Dr. Hikmet Yaşar şu paylaşımlarda bulundu;

 ‘’Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı İlçe hastanesi konumunda olmamıza rağmen  Bölge Hastanesi,  Eğitim Hastanesi standardında hizmet vermekteyiz. Her geçen gün  hizmet standardımızı yükseltmeye, daha ileriye taşımaya çalışıyoruz. Kocaeli bölgesinin büyük  hastaneleri arasında anılmak bize gurur vermektedir. 2015 yılı itibariyle bir milyonun üzerinde hastamıza sağlık hizmeti sunmuş bulunmaktayız. Genel sekreterliğimizin destekleri ile yakın zamanda açılışını gerçekleştirdiğimiz Palyaif Bakım Merkezimiz ve Ocak ayı itibariyle hizmete girmesini planladığımız  Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz ve yeni uygulamalarımızla daha çok insanımızın sağlığına kavuşmasına  katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.

Bu gün Türkiye genelinde 4 üncü hastane olma başarısını elde etmemizde katkıları bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yeni hizmet yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum’’dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki