DARICA DEMOKRASİ NÖBETİNDE

DARICA DEMOKRASİ NÖBETİNDE
17 Temmuz 2016, Pazar - 15:06

Demokrasiyi ortadan kaldırma ve halkın seçtiği hükümeti yıkmak için cuma gecesi yapılan darbe girişiminin ardından sokaklara dökülen Darıcalılar iki gece boyunca sabaha kadar “demokrasi nöbeti” tuttu.

 

İki gece boyunca Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda bekleyerek darbe girişimcilerini protesto eden vatandaşlar, gece boyunca sürdürdükleri demokrasi nöbetini sabah ezanı ve ardından kıldıkları namazla tamamladılar.

 

KARABACAK BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERDİ

İki gece boyunca vatandaşlarla birlikte Kent Meydanı’nda sabahlayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Kent Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaşa hitap ederek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Başkan Karabacak, “ülkemize ihanet eden terör şebekelerinin, devletimizin ve askerimizin içinde yuvalanan bu terör örgütünün milletimize ve ülkemize karşı yapmaya çalıştıkları darbe girişimi başarısız olmuştur, bundan sonra da hiçbir güç halkın iradesine karşı çıkamayacaktır.Bu ülkeye ihanet etmeye çalışan hainlere halkımız canıyla kanıyla çarpışarak cevabını verdi, tankların önüne yatarak ülkesi için canını hiçe sayan demokrasi şehitlerimizi saygıyla anıyorum.Ruhları şad olsun, mekanları şad olsun , ailelerinin ve ülkemizin başı sağolsun.

Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız ve diğer büyüklerimiz başta olmak üzere yediden yetmişe bütün halkımız bu darbecilere, bu cuntacılara dur dediler, Allah’ın izniyle bu saatten sonra milletimizin huzurunu bozmak isteyen bu şer odakları aramızdan temizlenecek ve gereken en ağır cezaları alacaktır.Halkımız bütün dünyaya net bir şekilde mesaj vererek ülkesine olan bağlılığını göstermiştir. Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan talimat aldık, bu olaylar bitinceye kadar, tehlike geçinceye kadar demokrasi nöbetinde olacağız, gerekirse canımızı vereceğiz ama vatanımızı kimseye vermeyeceğiz,bu vatan bizim,bu vatan sizin,bu vatan hepimizin, kahrolsun darbeciler, kahrolsun ülkemizi bölmek isteyen vatan hainleri, Cenab-ı Hakk ülkemizi korusun. diyerek vatandaşları sabaha kadar meydanlarda olmaya davet etti.Darıca’daki demokrasi nöbetine Ak Parti Koacaeli Milletvekili Cemil Yaman’da katılarak vatandaşlara destek verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki