DARICA DA CİRİT COŞKUSU

Darıca Belediyesi tarafından düzenlenen Cirit Şöleni Piri Reis Mahallesinde gerçekleşti. Boğaziçi Hayvanat Bahçesinin yanında bulunan alanda gerçekleşen cirit müsabakalarına halkın ilgisi yoğun oldu.
02 Haziran 2014, Pazartesi - 15:33

 

 

HALKIN İLGİSİ YOĞUN OLDU

 

Cirit Şöleni’ne bölge halkı yoğun ilgi gösterirken, Cirit müsabakalarından önce folklör gösterileri yapıldı. Şölene Çayırova Anadolu Atlı Spor Kulübü ile Uşak Atlı Kulübü katıldı.Ata sporumuz olan Ciriti yaşatmak ,tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak gayesi  ile her iki takımda centilmence oyun sergilerken müsabaka beraberlikle sona erdi.At üzerindeki birbirinden güzel hareketleri dikkatle izleyen seyirciler , sporcuların aldıkları her puana alkışlarla destek verirken , büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmalar sonunda takımlara katılımlarından dolayı teşekkür edilip , protokol üyeleri tarafından kupaları verildi.

 

ORTAK KÜLTÜRLERİMİZİ YAŞATACAĞIZ

 

Şölende bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak konuşmasında amaçlarının Cirit sporunu yaşatarak gelecek nesillere aktarmak olduğunu ifade ederken,”ülkemizin farklı kültürlerinden gelerek buraya yerleşmiş olan insanlarımızın gelenek ve göreneklerini yaşatma adına düzenlediğimiz şölenimize hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Ata sporumuz olan cirit oyununu Piri Reis Mahallemizde bu güzel ortamda siz kıymetli hemşerilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ata sporumuz olan Ciriti yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu etkinlikle yaz aylarında yapacağımız şölenlerinde startını vermiş oluyoruz.Değişik kültürleri tanımak ve yaşatmak adına yaptığımız bu tür etkinlikler halkımız arasındaki birlik ve beraberliğin de artmasına vesile oluyor. Darıca Belediyesi olarak düzenlediğimiz  sosyal ve kültürel etkinlikler sayesinde hem insanımıza hoşça vakit geçirmeyi hem de insanımız arasındaki birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmeyi hedefliyoruz. Şölenimize teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

Ödül törenin sona ermesi ile birlikte cirit alanındaki müsabakaları izleyen vatandaşlara Darıca Belediyesi tarafından yemek, tatlı ve içecek ikramı yapıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki