DARICA DA BURUK BAYRAMLAŞMA

25 Eylül 2015, Cuma - 14:53

 

Darıca’da Çınaraltı Meydanı’nda yapılan bayramlaşma programına ilgi yoğun olurken,gerek Suudi Arabistan’da meydana gelen faciada yüzlerce hacının ölümü ve gerekse ülkemizdeki terör olayları dolayısıyla kutlama buruk bir havada gerçekleşti.

 Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,Garnizon Komutanı Bnb.Erhan Yeşil ,İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğdu ,Darıca Müftüsü Muharrem Bilgiç, siyasi partilerin ilçe başkan ve yönetimleri , kamu kurum ve kuruluşları , sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşların katıldığı Darıca’daki bayramlaşma programında protokolle vatandaşlar bayramlaştı.

Protokol üyelerinin vatandaşların bayramını kutlayarak birer kısa selamlama konuşması yaptığı programda, açılış konuşmasını yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak “maalesef Suudi Arabistan’da meydana gelen faciada yüzlerce hacının ölümü sebebiyle buruk bir bayram yaşıyoruz. Suriye başta olmak üzere , bir çok Müslüman ülkede Müslüman din kardeşlerimiz zulüm altında.Bu noktada ülkemiz güçlü ve irade sahibi bir ülke olarak bölgedeki olumsuzlukların giderilmesi adına çalışmalarını sürdürüyor. Mübarek Kurban Bayramı’nın insanlar arasındaki  kırgınlık ve dargınlıkların son bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde kutladığımız bayramların bir yenisine daha kavuşmanın mutluluğu ile siz değerli Darıca halkımız nezdinde bütün vatandaşlarımızın ve müslümanların Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.Huzur içinde nice bayramlara ulaşmamızı temenni ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

RABBİM ÜLKEMİZDEKİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ BOZMASIN

Bayramlaşma programına katılarak Darıcalıların bayramını tebrik eden Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ise kısa selamlama konuşmasında, bayramların birlik ve beraberliğin yaşandığı güzel günlerden olduğuna vurgu yaparken, “Rabbim ülkemizdeki birlik ve beraberlik ortamını bozmasın.Birlik ve beraberliğin olmadığı ülkelerde maalesef Suriye örneğinde olduğu gibi insanlar zulüm görüyor, kardeş kardeşi öldürüyor, insanlar vatanlarını terk etmek zorunda kalıyorlar.O Yüzden ülkemizdeki istikrarın devamı önemli.Bu bayramın ülkemizdeki birlik ve beraberlik duygularının pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum .” diyerek tüm Müslümanların bayramını tebrik etti.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Garnizon Komutanı Bnb.Erhan Yeşil’de yaptıkları kısa selamlama konuşmalarında bütün İslam coğrafyasının bayramını tebrik ederek, huzur ve sağlık içinde bir bayram temennisinde bulundular.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki