DARICA DA BAYRAM SEVİNCİ

DARICA DA BAYRAM SEVİNCİ
05 Temmuz 2016, Salı - 23:13

 

 

Ramazan Bayramı Darıca da düzenlenen Kent Bayramlaşmasıyla kutlanırken vatandaşlar bayramlaşma programına yoğun ilgi gösterdi.

 

Her kesimden insanın katıldığı kent bayramlaşması Çınaraltı Meydanı’nda bayramın ilk günü saat 10:00 /11:00 saatleri arasında gerçekleşti. Kent Bayramlaşmasına Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğdu, İlçe Müftüsü Muharrem Bilgiç’in yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri , kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan birim müdürleri, okul müdürleri ,muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

            Bayramlaşma programında Başkan Karabacak kısa bir selamlama konuşması yaparken ,törene katılanların nezdinde tüm vatandaşların bayramlarını tebrik edip birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

TERÖRÜ MİLLETÇE LANETLİYORUZ

 

Başkan Karabacak, geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları dolayısıyla buruk bir bayram yaşadığımızı ifade ederken, terörün bütün dünyanın ortak sorunu olduğuna dikkat çekti.

 

Başkan Karabacak, “Mübarek ramazan ayının ardından kutladığımız Ramazan Bayramı’nın insanlar arasındaki kırgınlık ve dargınlıkların son bulmasına, sevgi, saygı ve hoşgörüyle kucaklaşmasına vesile olmasını temenni ediyoruz.Terör olaylarını milletçe lanetliyor ve artık son bulmasını temenni ediyoruz.Mübarek Ramazan Bayramı ülkemizin birlik ve beraberliğine vesile olsun, dünyadaki tüm mazlumlar için kurtuluşa vesile olsun.” diyerek  konuşmasını tamamladı.

 

Darıca’da arefe günü ise ilçedeki şehitlikler ziyaret edilirken, mezarlıklarda Darıca Belediyesi tarafından vatandaşlara gül dağıtıldı. Darıca Belediyesi ayrıca Pelitli ve Balçık Köyü’ne defnedilen Darıca’lı vatandaşların yakınları için arefe günü ve bayramın ilk günü mezarlıklara araç seferleri düzenledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki