DARICA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü dolayısıyla Darıca’da değişik programlar düzenlendi.
19 Mart 2014, Çarşamba - 15:41

Sabah saat 10:00 da Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Atatürk Anıtı’na çelenkler konulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam ederken, buradaki törenin ardından protokol üyeleri mezarlığı ziyaret ederek şehitlerimiz için dua ettiler. Darıca’daki etkinlikler Deniz Yıldızları Endüstri Meslek Lisesi’ndeki düzenlenen programla devam etti

ÇANAKKALE GEZİLERİYLE ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Bu anlamlı günde Darıca Belediyesi tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna Sevgi Parkı Deniz Köşkü Restaurant’ta öğle yemeği verildi.

Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan ,Darıca Garnizon Komutanı Binbaşı Erhan Yeşil, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun’un katıldığı programda protokol üyeleri kısa selamlama konuşması yaptılar.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak  “Bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.Çanakkale Savaşları ,vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için canlarını ortaya koyan bir milletin, tarih sayfalarından silinmeyecek bir  destanıdır . Ülke uğrunda gerek canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşmış ve gerekse gazi olarak vatanları uğruna hayatlarını hiçe saymış herkesi saygı ve sevgiyle anıyorum.En değerli varlıklarını bu vatan uğruna feda eden siz değerli şehit ve gazi yakınlarına da teşekkürü bir borç biliriz.Yerel yönetimler olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Başkan Karabacak,geçtiğimiz yıllarda başlattıkları Çanakkale Gezilerine devam edeceklerini söyleyerek,”yeni dönemde ağaç yaşken eğilir felsefesinden hareketle Darıca’da eğitim gören 8. sınıf öğrencilerini her yıl “Dedeme Çanakkale’ye Gidiyorum” Projesiyle bağımsızlığımızı kazandığımız o topraklara götüreceğiz.Gençlerimizin milli ve manevi duygularını pekiştireceğine inandığımız bu projemizle birlikte gençlerimiz kendi tarihini yerinde öğrenerek vatan sevgisini pekiştirecektir.Böylece bu ülke uğruna canlarını veren şehitlerimize sahip çıkacağız.” diyerek yeni dönemde hayata geçireceği bu önemli projeyle ilgili bilgiler verdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki