DARICA AÇILIŞI YÖRÜKLERLE YAPACAK

11 Haziran 2015, Perşembe - 14:11

Gebze Yörükler ve Türkmenler Dernek Başkanı Cemil Karateke, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ı makamında ziyaret ederek, bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında düzenleyecekleri gece ile ilgili bilgiler paylaştı.

Karateke, dernek olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aktarırken, örf, adet gelenek ve göreneklerimizi yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” derken, bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda kendilerine de gece ayıran Başkan Karabacak’a teşekkür etti.

HER YIL FARKLI SÜRPRİZLERLE HALKIMIZLA BULUŞUYORUZ

Nazik ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nın her yıl kendini yenileyerek devam ettiğine vurgu yaparak, ”her geçen yıl derneklerimizin ilgisi ve halkımızın katılımı artarak devam ediyor. Bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Temmuz ayının yirmi beşinde startını vereceğimiz şölenimizin açılışını örf ve adetlerimize uygun bir şekilde Yörükler Derneği ile yapacağız. Genişleyen amfi tiyatromuz ve yenilenen sahilimizle bölge halkımızı birbirinden güzel programların olacağı etkinliklerimize bekliyoruz.” diyerek düşüncelerini açıkladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki