Dilovası'nın usta siyasetçisi Ercan Dalkılıç 2019 yerel seçimleri için kolları sıvadı. Dalkılıç'ın Saadet Partisi ile görüştüğü öğrenildi. Dalkılıç'ın seçime bu partiden aday olarak girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

Ercan Dalkılıç'ın 2019 yerel seçimleri için Saadet Partisi'nden aday olarak seçime girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Dalkılıç'ın seçime girmesi ile birlikte İYİ Parti’nin aday çıkarmayacağı ve sürpriz ittifaklarla Dalkılıç'ın yanını güçlendireceği söyleniyor. 2014 Yerel seçimlerinde CHP'nin adayı olan Ercan Dalkılıç büyük bir rüzgar yakalamış lakin seçim sonuçlarında AK Parti'nin aldığı 10795 oyun karşında Dalkılıç 8165 oy alarak seçimi kaybetmişti.

 

CHP ADAYINI ÇEKMEYECEK

Dilovası'nda tüm gözler bu konuya çevrildi. CHP ve İYİ Parti'nin Dalkılıç'a destek olabileceği yönünde çıkan kulislere cevap veren CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, "bizim adayımız var 3 aydır Başkan Adayımız Kemal Memiş ile sahada çalışma yapıyoruz" dedi. Ercan Dalkılıç'a saygı duyduğunu da dile getiren Aydemir, "Ercan Dalıkıç değer verdiğimiz bir ağabeyimiz, saygı duyduğumuz bir siyaset büyüğümüzdir. Lakin şuana kadar bu konu ile alakalı herhangi bir görüşme yapmadık" diye konuştu.