~~Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Gebzelilere de vaatlerde bulundu. Erdoğan, “Gebze kışlasının olduğu yerde, 400 dönümlük alanda millet bahçesini kuruyoruz. İngiltere'nin Hyde Parkı varsa, Kocaeli'nin Millet Bahçesi var. Bize yakışmaz mı?” dedi.

Kocaeli Milli İrade Meydanı'nda seçmenleri ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoğun ilgi gördü. Mitingde Gebze bölgesi için yapılacaklardan da bahseden Erdoğan, “"Gebze kışlasının olduğu yerde, 400 dönümlük alanda millet bahçesini kuruyoruz. İngiltere'nin Hyde Parkı varsa, Kocaeli'nin Millet Bahçesi var. Bize yakışmaz mı? Yapmadılar bugüne kadar. Bu dert işi. Hemen yanına Kocaeli'ne yakışır bir camii inşa edeceğiz. Kocaeli'nde bu ihtişama yakışır, büyük bir camii yok. Burada Sayın Belediye Başkanının işi hızlı tutması lazım. Hemen Hünkar Çayırı'nın bulunduğu bölgeyi Millet Bahçesine çevireceğiz” diye konuştu.

FATİH DEVLET HASTANESİ ÖNÜMÜZDEKİ AY TAMAM
Sağlık alanlarında da Gebze bölgesini unutmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık alanında Kocaeli'ni yeni bir lige taşıyoruz. Şehir hastanemizi inşallah 2020 yılının başında tamamlayıp sizlerin hizmetine sunuyoruz. 400 yataklı Gebze Fatih Devlet Hastanemiz önümüzdeki ay hizmete giriyor. Bölünmüş yol uzun uzunluğu iki kat arttırdık. Kendi sınıfında dünyada 4. köprü olan Osmangazi Köprüsünü tüm Türkiye'ye kazandırdık” dedi.