Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1990 model seçim vaatleriyle milletin karşısına çıkanlarla bu iş olmaz

Recep Tayyip Erdoğan, "3. köprü bitecek, geliyor. Bütün bunlar bir aşkın, sevdanın, dertli olmanın gereğidir. Biz havalimanı yapıyoruz, onlar engellemeye çalışıyorlar. Biz orayı söke söke bitireceğiz." dedi.
01 Mayıs 2015, Cuma - 23:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanTOBB Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket töreninde konuştu. Muhalafeti eleştiren Erdoğan, "12 yılda 16 bin km bölünmüş yol yaptık. 3. köprü bitecek, geliyor. Bütün bunlar bir aşkın, sevdanın, dertli olmanın gereğidir. Biz havalimanı yapıyoruz, onlar engellemeye çalışıyorlar. Biz orayı söke söke bitireceğiz." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

- Gittiğiniz yolda rampa dikse yandınız, sürekli vites yükseltmek mecburiyetindeyiz. Çevremiz ateş çemberiyle kuşatılarak coğrafyamızdaki kardeşlerimizle bağlarımız koparılmaya çalışıldı. 

'BİZ PASI ATTIK SİZ GOLÜ'

- Biz pası attık siz golü attınız. Bu dayanışmayı sürdürdüğümüz müddetçe Türkiye büyümeye ve kazanmaya davam edecektir. 

'TERÖRDEN KORKMAYACAKSINIZ, TERÖRÜ KORKUTACAKSINIZ'

- Siyaset risktir, ekonomi de risktir ama en önemlisi yaşam da risktir. O riskleri göze alıp orda o yatırımları yapacağız. Terörden korkmayacaksınız, terörü korkutacaksınız. Lüften daha çok yatırım yapın, daha çok ihracat yapın, istihdam oluşturun.

'SİZİ YENİ TÜRKİYE YOLUNDA YÜRÜMEYE DAVET EDİYORUM'

- Sizleri yeni Türkiye yolunda birlikte yürümeye davat ediyorum. Ülkemizin yeni bir yol ayrımına yaklaştığını görüyoruz. Yeni anayasanın en önemli başlıklarından biri başkanlık sistemi. Artık bu gömlek bu gövdeye dar geliyor. 

'ONLARIN ÜRETMEKTEN ANLADIĞI TEK ŞEY KRİZ ÇIKARMAK'

- 1990 model seçim vaatleriyle milletin karşısına çıkanlarla bu iş olmaz. Eski Türkiye hayaliyle yanıp tutuşuyorlar. Onların üretmekten anladığı tek şey kriz çıkarmak.  

'ESKİ TÜRKİYE MİADINI DOLDURDU'

- İstikrar ve güven… Bu iki sihirli kavram.. İstikrar yoksa kalkınma olmaz. Eski Türkiye tüm kurumları, tüm uygulamaları tüm alışkanlıklarıyla artık miadını doldurdu.

'1 MİLYONA TUVALETE GİDER HALE GELDİK' 

 

- 184 lira asgari ücretten bin liraya gelinde 5.5 kat artış var. Memurlarımızın durumuna bakıyoruz ciddi anlamda artış var. Bu ülkede en önemli devrim nedir biliyor musunuz... Paramızdan altı sıfır atılmasıdır. Niye çünkü bir milletin görünüşü o banknota bakar. Sıfırlarla dolu para 1 milyona tuvalete gider hale gelirdir. 

- Bu ülkede hiç kimseye ayrım yapmadık. Bunlar yere geldi vatanı parselledi yeri geldi bayrağı yaktı. Biz çıktık her yerde tek bayrak, tek millet, tek devlet dedik. 

'SÖKE SÖKE BİTİRECEĞİZ'

- 12 yılda 16 bin km bölünmüş yol yaptık. 3. köprü bitecek, geliyor. Bütün bunlar bir aşkın, sevdanın, dertli olmanın gereğidir. Biz havalimanı yapıyoruz, onlar engellemeye çalışıyorlar. Biz orayı söke söke bitireceğiz.

 'NİYE İLLE TAKSİM DEYİP MİLLETİN HUZURUNU KAÇIRIYORSUN'

- Bunlar hala çözüm süreciyle ilgili istismar. Bugün 1 Mayıs bunları engelleyen kim biz geldiğimizde yasaktı ve 1 Mayıs'ı emeğin işçinin tatkil günü olarak ilan ettik. Şimdi takmışlar ille de Taksim. Devlet size yerler gösteriyor. İstanbul'da ikisi çok büyük Yenikapı ve Maltepe kendine güveniyorsan git buralarda yap. Niçin illa 
da Taksim deyip milletin huzurunu kaçırıyorsun.

'BİR AVUÇ KİFAYETSİZ MUHTERİS...'

- Bir avuç kifayetsiz muhteris seçim öncesi Türkiye'yi germek için uğraşıyor. Ama önümüzdeki seçimlerde milletimiz iradesini ortaya koyacaktır.

'PARLAMENTER SİSTEM BEKLEME ODASINDAN ARŞİV ODASINA'

- Bu sistem Türkiye'yi taşıyamaz, taşıyamıyor. Türkiye 2014 itibarıyla yeni bir döneme girdi. Parlamenter sistem şimdi bekleme odasında duruyor. Bekleme odasından arşiv odasına alınacaktır. 

'SURİYELİLERİ GÖNDERME SÖZÜ VERECEK KADAR İŞİ ZIVANADAN ÇIKARDILAR'

- İktidara geldiklerinde muhalif basın organlarına el koymaktan iş adamlarına tehdit etmekten çekinmiyorlar. Meydanlarda Suriyelileri zorla geri gönderme sözü verecek kadar işi zıvanadan çıkardılar. Bizim inanç değerlerimizde bu yok. Biz ensarız onlar muhacir.

- Başkanlık sistemi denince birilerinin aklında diktatörlük geliyor. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki