Cumhurbaşkanı Adayı İhsanoğlu Gebze’den Seslendi

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Gebze'de önemli açıklamalar yaptı.
20 Temmuz 2014, Pazar - 15:42

 

 

Hem mağdur edebiyatı yapacaksınız hem  12 senelik iktidarınızın vesayet ile mücadele ettiğini söyleyeceksiniz. Demek ki cumhurbaşkanı Abdullah Gül vesayetin temsilcisi. Hangi vesayet.

Sınırlarımız kevgir gibi oldu. Girenin çıkanın hesabı yok.  Etrafımı saran problemler bölünmeler bizim açımızdan tehlikeli boyutlara gelmektedir. Burada en büyük temelimiz Atatürk’ün yurtta sulh cihanda sulh ilkesine bağlı olmaktır.

Ortadoğu’da ateş ile oynayan herkesin eli yanmıştır ve bizim de elimiz yanmıştır. Rehinelerimiz ortada. 3 aday arasında seçim yapacaksınız. Türkiye nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor. Çankaya’da kendi siyasi gündemi uygulayacak, bugünkü anayasa göre seçilerek “ben bunu beğenmiyorum” diyerek yeni anayasayı mı zorlayacak. Anayasanın değişeceği yol bellidir.

Türkiye Çankaya’da kriz yasamak istemiyor. Türkiye’nin Çankaya’da tepesi atacak birisi değil, sigortası atacak birisi değil, problem çözecek birine, sigorta olacak birine ihtiyacı var.

Bugünkü seçim çok farklı. 1 sandalye var 3 aday var. Ben hiçbir partinin mensubu değilim. Bu milletin evladıyım. Her şeyden önce demokratım. Türkiye’de demokrasi olmadığı taktirde hiçbir şey olmaz.

Seçilecek cumhurbaşkanı, efendim bu adam siyasetten anlamaz diyorlar. Hayır ben bal gibi anlarım da ama mesel o değil. Mesele cumhurbaşkanının siyaset üstü olması lazım. Taraf tutmaması lazım. Bir taraf olmaması lazım. Onun tarafı belli onun tarafı içeceği antta yazıyor. Türkiye cumhuriyetinin ve milletinin bütünlüğünün temsilcisidir.

Sayın Başbakan Çankaya’ya geldiği zaman icraat yapamaz onu hükümet yapacaktır. Cumhurbaşkanı yol gösterir yol yapmaz. Ben eminim ki AK Partili kardeşlerimiz de bize oy verecekler. Onlar kendi değerlerine sadık, inanmış bir insanı istiyorlar. Bunların hepsi o 3 adaydan birinde var. Onu seçeceklerine eminim dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki