‘Cuma pazarı taşınıyor’

24 Eylül 2014, Çarşamba - 13:08

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, düzenlediği basın toplantısında çalışmaları ve yapılacak hizmetleri anlattı, 27 Eylül’de çıkacağı hac yolculuğu öncesinde helallik istedi.

Gebze Belediyesi’ne ait Eskihisar’da ki Teras Kafe’de gerçekleşen basın toplantısında Başkan Köşker’in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı,  Belediye Başkan Yardımcıları Nilay Ayran, Sadık Albayrak, Engin Güzel, Orhan Sipahioğlu’da hazır bulundu.

CUMA PAZARI BU KEZ TAŞINACAK

Köşker, Cuma Pazarı’nın taşınmasıyla ilgili olarak çalışmaların tamamlandığını, tapuların alındığını belirterek, “Cuma Pazarı 2015 yılının başlarında mezarlığın orda ki yerine taşınacak. Burada kapalı ve sabit pazar olarak hizmet verilecek. İçinde her şeyi olan pazar kompleksinden söz ediyoruz. Bunun dışında Adem Yavuz Mahallesi ile Tatlı Kuyu Mahallesi’ne de sabit Pazar yapıyoruz.Buralarda da çalışmalarımız sürüyor”dedi.

TRAFİK HER YERDE SORUN

Gebze’nin trafiğinin çözümü için çeşitli düşünceleri olduğunu söyleyen Adnan Köşker, “Trafik Gebze’ye has bir şey değil. Dünyanın her yerinde sorun. Gebze’de her gün bir çok araç trafiğe katılıyor, araç sayısı fazla. Bu konuda birkaç projemiz var. Yeniçarşı’yı trafiğe kapatmak istiyoruz. Ayrıca kaldırımları da büyüteceğiz. Katlı otopark projemizde var. Trafik konusunda ne gerekiyorsa yapılacak.”Diye konuştu.

ASKERİ ALANA FUAR OLMAZ

Gebze kışlasının olduğu araziyle ilgili olarak bir gelişle olmadığını da söyleyen Başkan Köşker, GTO Başkanı Nail Çiler’in bu yerin fuar alanı olması isteğini ise eleştirdi. Köşker, “Kentin içinde kalmış bir araziye fuar olmaz, zaten trafiğin durumu ortada. Bu bize göre yanlış bir düşünce ayrıca orasıyla ilgili konu bizi aşıyor. Fuar alanı olarak  Cam fabrikasının olduğu alan var, orası en uygunu.”dedi.

Köşker ayrıca, Gebze’nin marka  kent olduğunu ve bunun kolay gerçekleşmediğini de belirterek, Gebze’nin kent kimliğine kavuşmasında vatandaşlara da büyük görevler düştüğünü söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki