Çuhane’ye natif bağlantı yolu

22 Aralık 2015, Salı - 11:07

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yol çalışmalarını sürdürüyor. Kentin pek çok yerinde ulaşımı rahatlatmak için çalışan Ulaşım Dairesi Başkanlığı, natif yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. Bu kapsamda Symbol AVM’nin etrafında U şeklinde dolanan ve Sarıdere üzerindeki köprü ile Çuhane Caddesi’ne bağlanan natif bir yol yapıldı. Yol, AVM trafiğini D-100 Karayolu yerine doğrudan Çuhane Caddesi’ne bağlayarak buradaki trafiği de rahatlatıyor.

 

2 KİLOMETRE YOL

Başiskele, Ovacık Mahallesi ve Fabrika Sokak arasında yapılan yol 2 kilometre uzunluğa sahip. Çalışma kapsamında Sarıdere üzerine bir köprü inşa edildi. 12 ve 15 metre genişliğinde imar yolları yapıldı. Başiskele Ovacık Mahallesi ve Fabrika Sokak arasında yapılan yol, D-100 Karayolu’ndan Çuhane Caddesi’ne bağlantı sağlıyor.

 

NATİF YOL

Yol aynı zamanda Arslanbey bölgesine ulaşım güzergahı olurken yeni yapılan alışveriş merkezi, hastane ve çevresine natif yol oldu.

Proje kapsamında 31 bin 400 metreküp kazı,17 bin 300 metreküp dolgu yapıldı. Dere üzerine yapılan köprü temelinde toplam 33 adet 30 mt uzunluğunda fore kazık kullanıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki