ÇÖZÜM YOK, SOKAKTA YAŞAMAYA DEVAM

19 Ağustos 2014, Salı - 16:21

 

Şerife Doğan isimli yaşlı ve hasta kadın henüz çözüm bulunamadığı için günlerdir Gebze Sultan Orhan mahallesinde, camii yanında ve kaldırımda yatmaya devam ediyor.

 

Ayakların ameliyatlı ve platinli olduğu için yürümekte zorlanan, ayrıca hasta olduğu ellerindeki yaralardan belli olan Şerife Doğan, gelip geçene oldukça nazik ve hanımefendi bir tavırla derdini anlatıp çare istemeye devam ediyor.

 

KULÜBEYE TİNERCİLER GELİYOR Şerife Doğan, yanına gelen herkese başka bir ilde Huzurevinde kaldığını, burada çok sıkıntı yaşadığını, eziyet gördüğünü ev tutup buradan ayrıldığını, kirasını ödeyemediği için evden atıldığını, yaşadıklarını üzerinden atamadığını ifade ederek, devlet bana sahip çıksın diyor. 11 ay boyunca kızının yanında kalan ve hiçbir geliri olmayan, Şerife Doğan, İlyasbey cami çevresinde boş bir ve yıkılmak üzere terk edilen bir işyerine sığınmış durumda. İşyeri sahipleri ise, buranın güvenli olmadığını, tinercilerin gelip gittiğini, devletin bu kadına sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

 

TAN DOKTORA GÖTÜRDÜ Şerife Teyze’nin feryadına ilk koşan CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Dilek Tan oldu.  Tan,  ilk olarak Belediye Başkanı Adnan Köşker’e ulaşmaya çalıştı. Daha sonra Belediye Başkan yardımcısı Nilay Ayran ile bağlantı kurdu. Destek sözü aldı. Tan, Aile ve Sosyal İşler başkanlığını aradı. Geri dönüş yapacaklarını söylediler ancak geri dönüş yapmadı. Zabıta ekipleri gelerek, bilgi alarak gitti.

 

YARDIMSEVER  KOMŞU Tan, sivil polisler ile birlikte Şerife Doğan’ı Medikal Park hastanesine götürüp kontrolden geçirtti. Doğan daha sonra kulübesine geri getirildi. Hava yağmurlu olduğunda, aynı mahalleden bir bayan Şerife Doğan’ı evine bir gece konuk etti.Ve yine saçlarını kesip, banyosunu yaptırdı.

 

BARINMA EVİNE GİTMEM Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri Körfez’de sığınma evine götürmek istedi. Bir süre sonra huzurevine yerleştireceklerini söyledi. Şerife Teyze, “korkularım var. Daha önce çok eziyet çektim. Ölürümde oraya gitmem. Ya devlet yada belediye bana bir odalı bir yer versin yada beni bırakın ölene kadar sokaklarda kalırım”diye cevap verdi.

Hasta ve yürüyemeyen Şerife Doğan, sokakta yatmaya devam ediyor. Başkalarına yük olmadığını söyleyen Şerife Doğan, mendil satmaya başladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki