Çocuklardan evrensel barış ve kardeşlik mesajı

Çocuklardan evrensel barış ve kardeşlik mesajı
21 Nisan 2016, Perşembe - 14:00

23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için ilimizde bulunan misafir ülke çocukları Bilim Merkezinde yaptıkları resimlerle dünyaya mesaj verecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından “Bilim ve Çocuk” temasıyla 22-24 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Bilim Merkezinde düzenlenecek olan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için ilimizde bulunan misafir yabancı ülke çocukları Bilim Merkezi’nde bir etkinlik gerçekleştirdi. “Büyük Resim” projesi ismiyle hazırlanan organizasyonda dünya çocukları hep birlikte resim yaparak dünyaya bir mesaj verecek.

BİR BÜTÜNÜN PARÇASIYIZ

Dünyanın çeşitli ülkelerinden ilimize 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’ne katılmak için gelen çocuklar ve Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan Uluslararası Öğrenci Biriminden gençler, birlikte resim boya etkinliği yaptı. Birbirinden ayrı olarak boyanan parçalar, 23 Nisan Cumartesi günü 18.00-22.00 saatlerinde Yahya Kaptan Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılacak Gala Programında birleştirilerek; ortaya büyük bir resim çıkacak. Gala Programında ortaya çıkacak büyük resim ise sürpriz. Herkesin bir bütünün parçası olduğu temasıyla resim yapan yabancı ülke çocukları; dünyaya birlik, beraberlik barış ve kardeşlik mesajı verecek.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki