Çiler’den sert tepki

Çiler’den sert tepki
21 Nisan 2016, Perşembe - 14:40

GTO Başkanı Nail Çiler, dün yapılan meclis oturumunda üyelere seslenerek; “Hünkar Çayırı’nın satışına tepki gösterdi ve TOKİ’yi Gebze kışlasına sokmayalım, varmışınız” dedi.

GTO başkanı Nail Çiler, 195 dönümlük Hünkar Çayırı’nın özelleştirme idaresine devredilmesine büyük tepki gösterdi. Çiler; “Yarın bir yatırımcı veya TOKİ gelir buraya bina yapar, daha Fatih’in otağını göremezsiniz” dedi. Satışın hata olduğunu ve en kısa zamanda vazgeçilmesi gerektiğini söyleyen Çiler; “Buralar betonlaşırsa tarih bizden hesap sorar, hep birlikte gelin gerekirse seçimlerde oy kullanmayalım, var mısınız TOKİ’yi Gebze kışlasına sokmayalım. Gebze’de başka yer mi kalmadı. Biz buraların yeşil olarak kalmasını istiyoruz” dedi. Meclis üyelerine de seslenen Çiler; “Artık kafanızı kumdan çıkarın, bu iş artık mili bir olay haline gelmiştir. Bizim etiket sevdamız yok, biz vatan sevdalısıyız, hepimiz bu yanlışlara karşı çıkalım” dedi.

MERMERCİLER SUNUM YAPTI

Öte yandan Başkan Çiler’e Gebze’ye gelmesi planlanan Mermerciler OSB ile ilgil aralarında Gebze eski belediye başkan yardımcısı Zinnur Büyükgöz’ün de olduğu bir ekibin sunum yaptığı açıklandı. Mermerciler OSB’nin tanıtım filmin mecliste üyelere izleten Çiler; “Bölgemize faydalı olacaksa herkesten önce koşarız, zararlı olacaksa da herkesten önce engel oluruz demiştik. Belki çok faydalı, belki de hiç faydası olmayacak, gerekirse meclisi de olağanüstü toplayarak arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz” dedi. Meclis oturum öncesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanı Ahmet Gergerli Ar-Ge reformları ile ilgili bilgi verdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki