Çiler‘den ’Gebze’nin Kurtuluşu’nun 94. Yıldönümü’’ Mesajı

Çiler‘den ’Gebze’nin Kurtuluşu’nun 94. Yıldönümü’’ Mesajı
11 Ekim 2016, Salı - 15:24

Bugün ‘’Gebze’mizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 94. Yıldönümü’’ nü farklı bir coşku ile hissediyor ve kutluyoruz. Kurtuluş Savaşı’mızda  her cephede olduğu gibi Gebze’mizin kurtuluşu için de büyük bir çaba gösterilmiştir.

Şartlar ne kadar ağır olursa olsun, millet olma bilincimiz, birlik ve baraberliğe olan inancımız, bağımsızlık tutkumuz bizi ‘’biz yapan’’, ‘’millet yapan’’ en önemli özelliklerimizdir.  Kurtuluş Savaşı sırasında, bölgemizde Kuva-yi Milliye hareketlerini örgütleyerek, Anadolu’ya malzeme ve insan aktarımı sağlamış, henüz 29 yaşında iken Tavşancıl’da şehit edilmiş olan ve Atatürk’ün talimatı ile anıt mezarı yaptırılan ‘’Yahya Kaptan’’ gibi kahramanları ve nice isimsiz olanlarını barındıran bölgemiz, 1920’de İngilizler´in, 1921’de ise Yunanlılar’ın işgaline uğramış, 12 Ekim 1922 tarihinde’ de bağımsızlığına kavuşmuştur.

Ülkemizde son günlerde yaşanan üzücü olaylar, bizim değer verdiğimiz kavramların ne denli önemli olduğunu bir kez daha ispatlamış, topraklarımızı ve kardeşliğimizi bölmek isteyen iç ve dış mihraklara, tüm Dünya’ya, gerekli cevabı ulusumuz, ‘’en cesur, en anlamlı’’  şekilde vermiştir.

Geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da  Vatan toprağımızın bölünmesine asla razı olmayan bir ecdadımız olduğunu unutmayarak, bölgemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıldönümünü kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Gebze’nin Kurtuluşu için can veren şehitlerimizi ve hayatta olmayan gazilerimizi, Kurtuluş Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve minnetle anarım.

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki