Çiler Türk malları haftası mesajı yayınladı

16 Aralık 2014, Salı - 19:23

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler' Den

12-18 Aralık Tutum,Yatırım Ve Türk Malları Haftası Mesajı;

 

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 12-18 Aralık Tutum,Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Nail Çiler mesajında şu açıklamalara yer verdi;

 "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlamaktayız. Yerli tüketimin bilinçli olarak artması amacıyla kutladığımız bu haftada tüketilen ürünlerin, yerli mallarından seçilmesi gerektiğinin önemi vurgulanmaktadır. Bu şekilde toplumsal tutum bilinci oluşturulurken, ülkemizin kaynakları en verimli şekilde kullanılmaktadır.

 

Tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlardan itibaren kazanılması ve toplumsal anlamda bu kazanımın nesilden nesile aktarılması adına Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası oldukça önemlidir.

 

Tüm vatandaşların mevcut kaynakların ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılması ve yerli malları kullanımına önem verilmesi ile elde ettiğimiz kar payını ülkemiz için yatırımlarda kullanmanın yolunu açacaktır. Yatırım fırsatlarının verimli kullanılmasıyla da ülkemizde her zaman üretim miktarı ve istihdam sayısının artmasına, ekonomik göstergelerin yükselmesine olanak verecektir.

 

Bu duygu ve düşünceler ile ekonomimize katkıda bulunmak adına yerli malı kullanımının artması temennisiyle, 12-18 Aralık, Tutum,Yatırım ve Türk Malları haftasını en içten dileklerimle kutlarım."

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki