Çiler ; Oda Türkiye Birincisi

Çiler ; Oda Türkiye Birincisi
16 Kasım 2016, Çarşamba - 15:36

Gebze Ticaret Odası tarafından ‘2017 Yılı Ekonomik Beklentileri’ konulu bir panel gerçekleştirildi.

Panelde ünlü ekonomi yorumcusu ve akademisyen Prof. Dr. Emre Alkin de bir sunum gerçekleştirdi. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde dün gerçekleşen panele Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze Belediyesi eski başkanı Bülent Atasayan, AK Parti Kocaeli eski milletvekili Eyüp Ayar, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, AK Parti Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, KAISİAD Başkanı Nasrettin Bavaş, DASİAD Başkanı Hüseyin Özdinçer, İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz katıldı.

Panel öncesi bir konuşma yapan Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, "Ülkesine bölgesine ve üyelerine en etkili hizmeti ilke edinen bir oda olarak bugün böyle bir panel gerçekleştiriyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şeitleri anıyorum. Hem ülkemize hem bölgemize katkı değer verme için çalışıyoruz. Oda olarak ilkleri gerçekleştiren bir odayız. A plas oda arasında olup ilk 5 oda arasında olup ülke genelinde de ilk 10’dayız. Eğitimlerde Türkiye birincisiyiz.

GTO YENİ BİNASINA GEÇECEK

Bölgemize 44 derslikli bir ticaret lisesi kazandırdık. Farklı yerlere 5 adet 112 adet istasyon merkezi kurduk. Dilovası’nda da modern bir halk eğitim merkezi yapacağız. Bölgemizde bulunan OSB’ler ülke ve bölge ekonominse katkı veriyor. Nitelikli eleman sorununu çözmek için GOSB ile bir protokol yaparak 26 bin metrekare kapalı bir alan ve meslek yüksek okulumuzun eksikliğimiz var. Bir meslek yüksek okulu v e kapalı spor salonu da yapacağız. Eğitim olmazsa olmazımızdır. Modern bir hizmet binasına kavuşacağız. Yeni GTO binası için 2 yer var. Bunlardan birini seçerek yeni bir hizmet binası yapacağız.

'ÜRETİM TOPLUMU OLACAĞIZ'

Bölgemizde çok önemli kurum ve kuruluşlar var. Bölgemizde tanımı yapılmış 9 OSB var. İkamet edenden fazla çalışan var. Türkiye’de ilçe ismi ile anılan bir Gebze Teknik Üniversitesi var. Ülkemizin gelişmiş ekonomilerde yerini alması için sanayide 4.0 yakalamak zorundayız. Aksi takdirde kaçan trenin arkasından bakmış olacağız. Her firmanın teknolojiye yatırım yapması gerekir. 15 Temmuz’da bir darbe girişimi oldu. Ancak millet buna izin vermedi. Biz bu ülkeye yürekten bağlıyız. Tüketim toplumunda uzaklaşıp üretim toplumu olacağız. Bugünlerde herkesi bir can suya ihtiyacı var. TOBB olarak bir nefes kredisi kullandıracağız" dedi. GTO Başkanı Nail Çiler’in ardından Prof. Dr. Emre Aklin, Türkiye’nin dünya ekonomisinde ki yeri, ticari dalgalanma, ekonomik program ve planlama, inovasyon, ARGE ve ciro arasındaki farklılıklara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki