Çiler memnun kaldı

09 Haziran 2014, Pazartesi - 18:29

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen, vergi tahsilat ve tahakkuk oranlarına ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu

Yılın ilk 4 ayında Kocaeli´ de toplam vergi gelirlerinin yüzde 10,90´ı toplanırken, tahakkuk eden vergi 15 milyar 478 milyon 784 bin lira, tahsil edilen vergi ise 12 milyar 93 milyon 441 bin lira olarak gerçekleşti. Yüzde 78,13´lük oranıyla Kocaeli  en yüksek tahsilatın gerçekleştiği il olarak belirlendi. Türkiye ´deki ilk 500 büyük sanayi kuruluşunun 64’ü ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşunun 39´unu barındıran bölgemiz, Avrupa standartlarına sahip 9 adet OSB ile Türkiye´deki ihracatın yaklaşık % 4,3 ünü, ithalatın ise yaklaşık % 9,4 ´ünü karşılayarak ülke ekonomisine büyük oranda katma değer sağlamaya devam etmektedir.

GTO ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

Bölgemiz istatistiki veriler dahilinde 2013 yılında olduğu gibi 2014´ün ilk dört ayında da iller sıralamasında, en yüksek tahsilatın gerçekleştiği birinci il olarak sıralamadaki yerini korumuştur. Sahip olduğumuz stratejik  avantajlar, dış ticaret hacminin artması ve vergi tahsilat oranları ile hem bölgemiz hem de ülke geneline büyük oranda değer yaratırken, gelişim sürecini hızlandırmaktadır.  Bölgemiz ticaretinin gelişmesi, büyük, orta ve küçük işletmelere daha fazla katkı sağlaması, ekonomik kalkınmanın sürekliliği adına Gebze Ticaret Odası olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki