Çiler; “Gebze Sürekli Büyüyor”

Çiler; “Gebze Sürekli Büyüyor”
29 Eylül 2016, Perşembe - 13:06

Gebze Ticaret Odası Eylül ayı Meclis toplantısında konuşan Başkan Nail Çiler, Siyasiler ve STK'lardan destek isteyerek Gebze'nin Büyükşehir olma talebini yineledi. .

Gebze Ticaret Odası Eylül ayı olağan meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Çiler, bütün Sivil Toplum Kuruluşları, siyasiler ve Gebze halkına seslenerek Gebze'nin Büyükşehirli İl olma talebini yineledi.  Çiler, "Gebze Ticaret Odası olarak bizim lobi çalışmalarımız vardı. Bunlardan birincisi Üniversite talebiydi. Türkiye'de Devlet Üniversitesi olarak ilk kez Gebze'de bir İlçeye Üniversite kuruldu. Siyasiler bize bu konuda tam destek verdi ve bu hayalimiz gerçekleşti. Bir diğer Lobi çalışmamız ise Gebze'nin Büyükşehirli İl olması. Evet bizler artık Gebze'nin Büyükşehirli İl olması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü Gebze bunu hak ediyor. Eğer Alanya, Fethiye, Erciş il olmaktan bahsediyorsa, Türkiye'de il olması gereken ilk yer Gebze'dir” dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın Yönetim Kurulu toplantısında "750 Bin nüfusu bulun, o zaman konuşalım"şeklinde söz verdiğini hatırlatan Çiler, "Ben Bakanımızın bize verdiği sözü tutacağına inanıyorum. Bizim nüfusumuz şu anda 700 bini geçmiş durumda. Dışarıda olan ikametlerle beraber Gebze Bölgesi'nin nüfusu 800 bini geçiyor. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'ndan çok memnunuz. Kendisini ağabey olarak görüyor ve çok seviyoruz ama artık Aile büyüyor. Gebze artık kabına sığmıyor, sürekli büyüyor” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki