Çiler' den Özgecan Aslan Cinayetine Kınama

16 Şubat 2015, Pazartesi - 20:53

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Mersin’ in Tarsus ilçesinde meydana gelen Özgecan Aslan vahşeti ile ilgili bir kınama mesajı yayınladı. Çiler, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kadına yönelik şiddetin korkutucu boyuta geldiği ülkemizde en son işlenen bu hunhar cinayet, bizleri ve tüm halkımızı derin bir yasa boğmuştur. İnsanlığın kabul edemeyeceği şekilde katledilen Özgecan kardeşimize Allah’ tan rahmet; kederli ailesine ve tüm Türkiye’ ye sabırlar diliyorum. Bu acıları ve vahşeti yaşatan canileri şiddetle kınıyorum. 

 

Kadınına değer veren toplumlarda insanlar mutlu ve güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürmektedirler. Toplumun en önemli unsuru olan kadınlarımızın güvenli bir şekilde hayatlarını idame ettirebilmeleri için devletin yanı sıra anne, babalara ve hepimize büyük görevler düşmektedir. Gençler arasında cinsiyet ayrımı gözetmeyerek, insani kavramları özümseyecek bireyler yetiştirmek toplumsal güvenlik ve huzur için  temel bir gerekliliktir.

 

Ülkemizde işlenen suç oranını aşağılara çekmenin en etkili yöntemi, verilecek cezaların ağır ve caydırıcı olmasının yanı sıra, yeni suçluların oluşmasını önleyecek aile içi ve toplumsal eğitim politikalarının geliştirilmesidir. Toplumsal farkındalığı artıracak çalışmalar ile bu gibi vahşetlerin yinelenmemesinde her bireyin sorumluluğu bulunmaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; yaşanan bu elim olayın toplumumuzda meydana getirdiği derin acıyı paylaştığımızı bir kere daha belirtiyor, bu vahşeti yaşatan suçluların en ağır şekilde yargılanmasını diliyoruz.

Tüm ülkemizin başı sağolsun."

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki