Çiler ; “Bir Arada Olacağız Diri Olacağız”

Çiler ; “Bir Arada Olacağız Diri Olacağız”
31 Ekim 2016, Pazartesi - 14:13

Gebze Ticaret Odası (GTO), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki taksici esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi.

 Gebze Holiday İnna Asia Otel’de gerçekleşen programa; GTO Başkanı Nail Çiler ve yönetim kurulu üyeleri, Gebze Şoförler Otomobilciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Necati Kaya, Landırenzo Firma Yetkilisi Yaşar Düzgün Gerçek, Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova’daki 300 civarında taksici katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

GTO Başkanı Nail Çiler, konuşmasında şunları söyledi; "15 Temmuz’da hak etmediğimiz bir darbe girişimiyle karşılaştık. Buradan tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Bizlerin bulunduğumuz bölgede sorumluluklarımız var. Bunları yerine getirmeliyiz. Marka şehir olmak için kentte yaşayan herkesin sorumluluk alması gerekir. Sanayinin başkenti Kocaeli, Kocaeli’nin kalbi de Gebze’dir. Biz inancımız gereği zekâtımızı, fitrelerimizi birilerine verdik. Verdiğimiz vergilerle alınan silahlar bizlere yönelttiler.

Değerlerimize sahip çıkalım. Bir arada olacağız, diri olacağız. Allah bu millete 15 Temmuz gibi geceleri bir daha yaşatmasın. Bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Bizler uçurumun kenarından döndük. Türkiye’de demokrasi var. Bunun eksikliği varsa oturulur konuşulur. Bu vatanda herkesle bir arada yaşayacağız. Bu vatan bize miras değil ödünç olarak bırakıldı. Bu ülkeye katkı sağlayan herkesin yanında olmak zorundayız. Sizleri korumak kollamak bizleri görevdir. Göreve geldiğimizde Dilovası’nda tek bir banka yoktu. Şimdi ise irtibat büromuz ile 6 tane banka açıldı. Gebze’ye 3 tane 112 acil servis merkezi açtık. Bir tane de şimdi Dilovası’na açıyoruz. Bunun dışında da Dilovası’nda bir halk eğiti merkezi açacağız. Kadıköy-Karta metro hattının Gebze’ye oradan da Dilovası’na kadar gitmesi gerekir. Bizler istiyoruz ki bölgemizi hep birlikte güzelleştirelim. Sizlerden gelecek olan türlü talebe açığız. Her türlü eğitim için odamızın kapısı sizlere açık. Bu sene bir ilki yapalım ramazanda iftar yemeğinde sizlerle bir araya gelmek istiyoruz." Daha sonra söz alan Gebze Şoförler Otomobilciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Necati Kaya ise "Görev geldiğimi zaman tüm odalarla birlik ve beraberlik içinde olduk. Bizler göreve geldiğimizde var olan sorunları çözmeye çalıştık. Gebze Ticaret Odası’na yanımızda olduğu için teşekkür ediyorum. 15 Temmuz darbe girişimine karşı esnafın verdiği tepki için de teşekkür ediyorum" dedi. Programda son olarak ise Hasan Yıldırım’ın ‘Davranış ve Öfke Kontrolü’ başlıklı bir sunum yaptı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki