Çile çekmemek için işte natif yollar

27 Nisan 2015, Pazartesi - 23:32

 

D-100 Karayolu üzerinde yapılan Ertuğrul Gazi Kavşağı’nda, devam eden inşaat çalışmaları nedeniyle trafikte yeniden düzenleme yapıldı. Yeni düzenleme nedeniyle tek şeride düşen İstanbul istikametinde, sabah ve akşam saatlerinde uzun kuyruklar oluştu

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak ve tamamı 64 milyon liraya mal olacak Ertuğrul Gazi Kavşağı projesi, tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile Kavanlar İnşaat arasında geçtiğimiz yıl ekim ayında imzalanan protokol ile yapımına Aralık ayında başlanan Proje’de çalışmalar aralıksız devam ederken, Kuzey yan yolun tamamlanması sonrasında, Güney yan yol kapatılarak çalışmalara başlandı.

 

AKŞAM KUYRUK OLUŞTU

Kavşak çalışmaları nedeniyle daha önceden Ankara İstikametine tek, İstanbul İstikametine ise çift yönlü olarak Güney yan oldan verilen trafik, Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Kuzey yan yoldan Ankara istikametine çift, İstanbul istikametine tek olarak verilmeye başlandı. Yapılan değişiklik, Pazar günü sabah ve öğlen saatlerinde tatil olması nedeniyle pek fazla etkili olmadı. Trafik normal akışında devam ederken akşam saatlerinde İstanbul istikametine yaklaşık 2 km kuyruk oluştu.

 

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANIN

Pazartesi haftanın ilk günü yola çıkanlarda trafik çilesine takıldı. D-100 üzerinde uzun kuyruklar oluştu. Pek çok kişi işine, öğrenciler ise okullarına geç kaldı. Yetkililer bu bölgede ikamet eden ve özel araçları bulunanların öncelikle trafiğin hafiflemesi ve zorluk çekmemeleri için toplu taşıma araçlarını kullanmayı önerdi. Ayrıca D-100 Karayolu yerine natif yan yolları kullanmalarının kendilerinin faydalarına olabileceğini aktardı.

 

İKİ FARKLI NATİF YOL

Ankara istikametinden gelen ve D-100 üzerindeki trafikte sıkışıp kalmak istemeyenler için 2 farklı natif yol bulunuyor. Alternatif her iki yolda Köseköy ışıklı kavşağından başlıyor. Buna göre Işıklı kavşakta sola dönüş yaptıktan sonra, Leyla Atakan Caddesi üzerinden devam edip, tren yolu üzerindeki köprüyü geçtikten sonra Sağa dönüp Yeni Demiryolu Caddesini Kullanarak çevre yolu olan ve Kartepe Tren İstasyonu ile İzmit İlçesi Plaj Yolu mevkiine kadar devam eden Salim Dervişoğlu Caddesini kullanmak. Bu yolu kullananlar İzmit merkeze direkt gelebilecekleri gibi, Gölcük veya Yahya Kaptan istikametine de kolayca geçiş yapabilecekler.

 

OTOGARDAN İZMİT

Köseköy Işıklı kavşağından başlayan ve Sağa dönüp Nur Caddesine girdikten hemen sonra sola dönerek Sakıp Sabancı Caddesini takip eden ikinci natif yolda, sürücüler Brisa kavşağı mevkiinde bulunan ve Sabancı fabrikaları arasından geçen Sanayi Caddesini kullanıp Alikahya girişinde ki Sultan Murat Caddesinden İzmit Otogar mevkiine çıkabilirler.

 

 

ANKARA İSTİKAMETİNE 
GİDENLER DİKKAT

Öte yandan İzmit istikametinden Ankara istikametine gitmek isteyenlerinde dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki bölgede bulunan METRO Alışveriş merkezi ile MOBESKO ve fabrikalara gitmek isteyenler. D-100 üzerinden gittiklerinde Çuhane Caddesine D-100 den giriş kapandığı için, İstasyon ışıklara kadar gidip sağa dönüp Ankara Caddesinden istedikleri yerlere ulaşabilirler. Yada Salim Dervişoğlu Caddesinden gelip, Knauf Fabrikası mevkiinde bulunan üst geçidi kullanarak Çuhane Caddesine girip Ankara Caddesini kullanarak istedikleri noktaya ulaşabilecekler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki